Račický kanál patří mezi 6 moderních olympijských center

Veslařský areál v Račicích. Foto: archiv MojePodřipsko.czVeslařský areál v Račicích. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Račice - Račický veslařský kanál je zařazen na seznam šesti sportovních areálů, které mají vychovávat české olympioniky. Národní olympijská centra jsou projektem Českého olympijského výboru a ústečtí krajský radní podpořili sportoviště na Podřipsku.

Reklama

"V areálu Sportcentra Račice vznikne špičkové evropské závodiště, které bude splňovat parametry pro pořádání vrcholných světových soutěží," uvedla pro MojePodřipsko.cz krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

Již nyní jsou v této lokalitě naplánovány jak domácí, tak zejména mezinárodní sportovní akce. Třeba Mistrovství světa 2015, 2017 a 2019, Světové poháry, Mezinárodní regaty, Mistrovství ČR, Hry 3. tisíciletí, letní olympiáda mládeže, Labský čtyřboj.

"Vytvořením unikátního komplexu s výjimečnými aktivitami otevře potenciál pro pozitivní profilaci Ústeckého kraje v rámci celé České republiky," dodala krajská mluvčí.

ČTĚTE:  FOTO: Vize nábřeží ve Štětí: loděnice, park, lávka přes Labe

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé
Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna


Komentáře