Provizorní kruhový objezd vzniká na Jungmannově ulici v Roudnici nad Labem

Projekt kruhové křižovatky v Roudnici. Foto: archiv město Roudnice n.L.
Projekt kruhové křižovatky v Roudnici. Foto: archiv město Roudnice n.L.

ROUDNICE NAD LABEM - Další kruhový objezd bude na páteřní komunikaci v centru Roudnice nad Labem. A to na křižovatce Jungmannovy ulice a třídy T. G. Masaryka. Nová okružní křižovatka má být hotova do několika dní.

Reklama

Plánovaná úprava vychází z projektu dopravního řešení okružní křižovatky v ulici třída T. G. Masaryka a Jungmannova. Tu zajistila firma Projekce dopravní Filip s.r.o.,která je spjata i s vleklou a kritizovanou rekonstrukcí Palachovy ulice v Litoměřicích.

Podle mluvčího města Jana Vancla jedním z jeho cílů bylo přetvoření tzv. stykové křižovatky na okružní, a to s ohledem na provedený dopravní průzkum. Hlavním účelem projektu bylo navrhnout řešení, které zvýší bezpečnost všech účastníků silničního provozu, zajistí jeho vyšší plynulost a odstraní nadřazenost průtahové komunikace II/240.

Nová koncepce řešení křižovatky počítá s jejím elipsovitým tvarem, s délkou hlavní poloosy 12,4 m a vedlejší 9,4m, vymezeným vodorovným dopravním značením. Středový ostrov pak vyplní krátké příčné prahy.

V případě nutnosti tak bude pojízdný např. pro soupravy nákladních vozidel.

"Montáž těchto prvků se vozovky stavebně nedotkne, dojde pouze k nástřiku a instalaci dopravního značení. Součástí projektu je i umístění tzv. dopravních stínů na hlavní větve křižovatky tak, aby bylo dosaženo požadovaného snížení rychlosti ještě před samotným vjezdem do ní," dodal mluvčí.

Reklama

Hodnocení

2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře