Proběhla úprava zeleně v roudnickém sídlišti Hracholusky

Zeleň, ilustrační foto. Foto: archiv Město Roudnice n/L.
Zeleň, ilustrační foto. Foto: archiv Město Roudnice n/L.

Roudnice n/L. - V úvodu roku 2016 byla v oblasti roudnického sídliště Hracholusky provedena další etapa úprav dřevin. Zásah se týkal především jalovců, které byly na četné žádosti obyvatel panelových domů prořezány.

Reklama

"Letošní práce prováděné zahradnickou firmou Knotek & Veselka, starající se o údržbu zeleně v Roudnici nad Labem, navázaly na prořezy realizované v roce minulém. Ty se setkaly s pozitivním ohlasem místních obyvatel," uvedl mluvčí města Jan Vancl.

V původním porostu byl pravidelně nacházen nejen běžný odpad, ale i fekálie, či injekční stříkačky. Docházelo i k případům vandalismu, kdy zapálené dřeviny ohrožovaly nemovitosti v okolí. Důvodem těchto úprav je tedy především zvýšení čistoty těchto veřejných prostranství a jejich celkové bezpečnosti.

"Prořezy jsou prováděny na základě písemných  požadavků společenství vlastníků bytových jednotek.  Způsob řezu je proveden tak aby funkce zeleně zůstala zachována a přitom bylo možné pod ní i nadále provádět běžnou údržbu," řekl Jan Vancl.

"Jalovce všeobecně patří mezi dřeviny, které se udržují klasickým prořezem jen velmi obtížně, proto běžně dochází k jejich úplnému odstraňování. Tento radikální způsob město Roudnice nad Labem však zamítlo a problém vyřešilo tzv. bonsai řezem. Vnitřní části jalovců také vlivem zastínění schnou, proto nebylo možné je řezat jiným způsobem," vysvětlil za odbor životního prostředí aroslav Pém.

Původní dřeviny tak mohou nadále plnit funkci městské zeleně a zároveň je možné prostor v jejich bezprostředním okolí zcela zatravnit.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře