Primář Ondřej Krajník skončil v Podřipské nemocnici. Je chirurgické oddělení před rozpadem?

Ondřej Krajník. Foto: archiv PNsP
Ondřej Krajník. Foto: archiv PNsP

Říká se, že je každý nahraditelný. Avšak v případě odchodů primářů v malých nemocnicích tomu tak není. Podřipskou nemocnici pravděpodobně čekají krušné časy. Primář Ondřej Krajník skončil v nemocnici, informoval web PNsP.

Reklama

Dvacet let profesního života spojil Ondřej Krajník s roudnickou nemocnicí.

Podle informací SeveročeskýDeník.cz údajně stačilo jedno veřejné vystoupení spolumajitele nemocnice Jakuba Zavorala na začátku září 2019, aby primář chirurgického odělení "bouchl do stolu" a řekl "dost".

Je přitom zřejmé, že bez Ondřeje Krajníka by se Podřipská nemocnice dávno "rozložila", neboť udržet akutní chirurgii s lůžky a pohotovostí není v prostředí současného stavu českého zdravotnictví vůbec samozřejmostí.

Lze tedy očekávat, že s odchodem primáře Ondřeje Krajníka budou další výpovědi - a oddělení nejen chirurgie se v Roudnici nad Labem pravděpodobně může  "rozpadnout".

K zajištění oddělení je potřeba například osm chirurgů a lékaři s atestacemi. Primář musí mít dvě atestace. Chirurgové jsou přitom "nedostatkové zboží".

Odchodem Ondřeje Krajníka zřejmě nastává další turbulentní doba v Podřipské nemocnici, na jehož konci mohou být dokonce uzavřena celá oddělení.

V historii nemocnice v Roudnici nad Labem se to v minulosti již stalo. Například v roce 2012 se rozhodl odejít tehdejší primář gynekologicko-porodnického oddělení a s ním další personál.

Porodnice tak byla uzavřena několik měsíců.

V minulosti nefungovala ani chirurgie, kterou postavil "na nohy" právě Ondřej Krajník.

Podobný scénář se stal v Sušici, kde tamní nemocnice pod nájemcem Nemos Sokolov (v roce 2017 se majitelem stala Penta Hospitals CZ) uzavřela chirurgické oddělení s odkazem na nedostatek chirurgů.

SOUVISEJÍCÍ: Personální zemětřesení v roudnické nemocnici. Výpovědi dávají klíčoví lidé

Reklama

Hodnocení

2.72 hvězdiček / Hodnoceno: 61x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře