Přes Podřipsko má vést rychlotrať. Hrobce s trasou nesouhlasí

Navrhované trasy vysokorychlostní trati u Rohatců. Foto: archiv SŽDCNavrhované trasy vysokorychlostní trati u Rohatců. Foto: archiv SŽDC

Podřipsko - Zcela nová železniční trať pro rychlovlaky je plánována na Podřipsku. Regionem má vést trasa z Berlína do Prahy. Hrobce ale s navrženou variantou trasy nesouhlasí.

Reklama

Po roce 2030 by měla regionem pod Řípem být vybudována zcela nová žlezniční trať pro rychlovlaky, které budou jezdit aý s 300 km/hod rychlostí. Trať kvůli technickým požadavkům má být co nejvíce napřímena bez zbytečných zatáček.

Postaveno bude zcela nové železniční těleso s mimoúrovňovým křížením silnic, oplocením proti zvěři po célé délce trati i s protihlukovými stěnami. Vysokorychlostní trať bude sloužit pro dálkovpou dopravu mezi evrospkými velkými městy, v tomto případě mezi Berlínem, Drážďany a Prahou.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v minulých dnech uspořádala setkání se starosty obcí Litoměřicka a Podřipska, na kterém představila navrhovanou trasu. Ta se ale nelíbí Hrobcům.

"Stát začal intenzivně připravovat stavbu vysokorychlostní železniční trati Praha – Drážďany, která povede přes území naší obce. Stavba je nyní v projektové přípravě a pokud má někdo námitky proti této stavbě je třeba je uplatnit včas," uvedlo vedení obce na webu.

Hrobcům se nelíbí tři navržené varianty vysokorychlostní trati, a to kvůli vybočení z územní rezervy, která je zanesena do územního plánu Ústeckého kraje.

"Obec Hrobce nesouhlasí s plánováním a budováním trasy mimo územní rezervu, s kterou počítá ÚP obce Hrobce i nadřízené celky. Nyní navrhovaná trasa z koridoru stanovené rezervy významně vybočuje a to ještě v místech, kde se přibližuje zástavbě v obci i k významně chráněné lokalitě, v níž se vyskytuje chráněná rostlina z čeledi pryskyřníkovitých - Hlaváček jarní. Tato z našeho pohledu velmi významná změna trasy není nijak zdůvodněná a z hlediska dopadu na životní prostředí obyvatel obce i chráněného území rostliny, je zcela nepřijatelná," uvedlo vedení obce.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře