Předběžná opatření pro roudnickou nemocnici nadále platí. Soud stále nerozhodl

Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Tzv. nucená správa, neboli hmotněprávní opatrovník zůstává i po minulém týdnu ve vedení Podřipské nemocnice. Ústecký krajský soud sice po letech začal projednávat spor mezi polovičním spolumajitelem nemocnice a jejím výkonným ředitelem, avšak soudní pře je teprve na začátku.

Reklama

Zhruba přes dva roky funguje předběžné opatření pro Tomáše Krajníka, výkonného ředitele Podřipské nemocnice, který je zároveň prokuristou. Tuto funkci má ale soudem pozastavenou. Právě o ní se "hraje" v jedné z větví soudní pře mezi polovičním spolumajitelem Jakubem Zavoralem a druhým spolumajitelem roudnické nemocnice Josefem Krajníkem.

Teprve minulý týden (8.8.2018) se uskutečnilo po delší době stání nařízeného hlavního líčení u ústeckého krajského soudu.

To ukázalo, že několik jednání se ještě uskuteční.

"Soud v Ústí nad Labem po několikahodinovém projednávání ponechává svá předběžná opatření v platnosti a zkoumání dalšího možného tunelování nemocnice jejím ředitelem Tomášem Krajníkem odročil na říjen 2018. Nemocnice tak ani po dvou letech prokuristu mít nebude," hodnotili soudní jednání někteří zaměstnanci v prohlášení ve facebookové skupině Boj za záchranu roudnické nemocnice podruhé.

Naopak nucený správce ve vedení Podřipské nemocnice zůstane i nadále.

"Naopak nuceného správce mají podle opakovaného nařízení Nejvyššího soudu v Praze nahradit soudem v Ústí nad Labem jmenovaní jednatelé. Toto nařízení ale soud v Ústí nad Labem neposlechl a hmotněprávního opatrovníka stejně znovu předběžným opatřením jmenoval. Tento způsob násilného převzetí fungující nemocnice na základě nekonečných předběžných opatření tak soud v Ústí nad Labem znovu potvrdil," uvádí dále zaměstnanci na facebookové skupině.

Spor mezi Jakubem Zavoralem a Tomášem Krajníkem vypukl poté, co se spolumajitel nemocnice Josef Krajník (Tomáš Krajník je jeho syn), rozhodl neakceptovat plánovanou změnu majitele nemocnice.

Jakub Zavoral na začatku roku 2016 veřejně oznámil, že své právní zastoupení podstoupí investiční skupině Penta, které chce prodat svůj podíl. Zároveň se odkazuje na údajné vlastnictví druhého spolupodílu, který měl získat od Josefa Krajníka. V tomto sporu se vede soudní pře v rámci jiné větve vleklých sporů mezi společníky.

Jakub Zavoral kromě žaloby na Josefa Krajníka (spor o smlouvu) zažaloval i Tomáše Krajníka. Žalobu opírá o údajné "tunelování", neboli jako prvotní "záminka" posloužila rekonstrukce porodnice v Roudnici nad Labem a údajné "předražení" stavebních prací. Ta byla otevřena v létě 2016.

SOUVISEJÍCÍ: Tunelování roudnické nemocnice?! Ekonomika je výborná, tvrdí opatrovník

Jakub Zavoral zaměstnancům podíl nemocnice prodat nechce. Slíbil ho Pentě, potvrdil

Nabídka, která se neodmítá? Zaměstnanci roudnické nemocnice chtějí koupit podíly a přeplatit Pentu

Kauza roudnické nemocnice graduje. Došlápne si Bradáčová na soudce ústeckého krajského soudu?

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře