Povolební trestní oznámení v Roudnici a přestřelka mezi partajemi

Radnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Radnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Volby v Roudnici nad Labem mají dohru. Poté, co 24. října 2014 byla hnutím Společně pro Roudnici zveřejněna informace, že muž jménem Jaroslav Novák podal ke krajskému soudu stížnost na průběh voleb, bylo na policii podáno trestní oznámení za pomluvu.

Reklama

I přes složenou koalici ANO, SNK ED, KSČM a Společně pro Roudnici není ve městě pod Řípem jasno, kdy se uskuteční ustavující zasedání zastupitelstva. Důvodem je podaná stížnost k ústeckému krajskému soudu. Ten má dvacetidenní lhůtu na verdikt.

Jenže zveřejnění informace o tom, že mužem, který stížnost podal, je Jaroslav Novák, si vysloužilo trestní oznámení za pomluvu.

O co jde? Jaroslav Novák, který kandidoval za roudnickou ČSSD na sedmém místě, se už 24. října 2014 ohradil, že to není on, kdo stížnost podal. Právě on byl označen na facebookovém profilu hnutí Společně pro Roudnici jako stěžovatel.

"Dnes (24.5.2014 - pozn.red.) byla ke Krajskému soudu podána stížnost na komunální volby v Roudnici n. L. podal ji Jaroslav Novák, kandidát č. 7. z kandidátky ČSSD Nová Roudnice. Více na webu Krajského soudu," stojí na profilu Společně pro Roudnici.

"V souvislosti s uvedenou informací jsem dnes (24.10.2014 - pozn.red.) na Policii ČR podal trestní oznámení pro trestný čin pomluvy dle § 184 č. 40/2009 Sb. Fakt, že Společně pro Roudnici tuto lež uveřejnilo bez toho, aby si informaci ověřilo a šíří ji dál různými kanály po Roudnici nad Labem, považuji za sprosťárnu největšího kalibru. Poškodila nejenom moje jméno, ale také jméno strany, za kterou jsem kandidoval," napsal Jaroslav Novák na facebookový profil Nová Roudnice.

Druhý den po "přestřelce" a podaném trestním oznámení se Společně pro Roudnici, resp. Svatava Jirmusová omluvila. "Tímto se omlouváme panu Jaroslavu Novákovi z Roudnice n. L. kandidátu č. 7 za ČSSD, že byl zveřejněním na naší facebookové stránce mylně uveden, že podal stížnost na komunální volby ke Krajskému soudu v Ústí n. L. došlo ke shodě jmen Novák a jedná se tedy o jiného Jaroslava Nováka."

To ale nemění na faktu, že stížnost na průběh voleb oddálí vznik nové vlády v Roudnici nad Labem. Podobné stížnosti padly i ve Štětí a v Lovosicích. Zde dokonce jsou podány dvě stížnosti, z nichž jedna se dožaduje zrušení voleb.

ČTĚTE: Město pod Řípem povede Urban. Koalici tvoří Společně pro Roudnici, ANO, SNK ED, KSČM

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře