Poplatek za odpad v Roudnici n.L. je pro rok 2014 snížen. Ve Štětí a v Hoštce zůstává

Pohled na Karlovo náměstí v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Pohled na Karlovo náměstí v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L., Štětí, Hoštka - Roudničtí zastupitelé rozhodli o snížení poplatku za komunální odpad z 750 korun na 670 korun. Stejné ceny mají ve Štětí a v Hoštce.

Reklama

„Bylo to projednáno se zastupiteli. Bylo konstatováno, že loni jsme poplatek zvýšili neúměrně vysoko. Přehodnotili jsme to. Ovšem město z rozpočtu bude výrazně doplácet," uvedl roudnický starosta Vladimír Urban.

Letos každý obyvatel města zaplatí za rok 670 korun místo loňských 750 korun. Termín splatnosti poplatku byl stanoven takto: jednorázově nejpozději do 31. března 2014 nebo ve 2 stejných splátkách, nejpozději do 31. března 2014 a 30. září 2014. Obyvatelé Roudnice ješte v roce 2012 platili za osobu na rok 500 korun.

To ve Štětí zůstávají s cenou poplatku za komunální odpad na loňské výši. „Cenu jsme nezměnili, stále platí 500 korun za osobu na rok. Obyvatelé města mohou poplatek zaplatit v jedné splátce do konce pololetí,“ sdělil starosta Štětí Tomáš Ryšánek.

V Hoštce nevyužívají ani paušál, ani lístek. „Nejčastěji lidé vyvážejí odpad jednou za dva týdny. Platí podle nádoby. Za 110 litrovou 49 korun, za 240 litrovou 80 korun,“ sdělil starosta Hoštky Ivo Perna.

ČTĚTE: Poplatek za odpad v Litoměřicích či Lovosicích se nemění

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře