Pokud kraj získá peníze, most ve Štětí projde opravou dřív, než v Roudnici

Most ve Štětí přes Labe. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Most ve Štětí přes Labe. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

ŠTĚTÍ /EXKLUZIVNĚ/ - Rekonstrukce mostu přes Labe ve Štětí by mohla začít v roce 2018. Při realizace stavby projektant předpokládá úplné uzavření mostu minimálně na jednu stavební sezónu, to je uzavření i pro pěší.

Reklama

Vyjádření mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělové k rekonstrukci mostu ve Štětí:

"V současné době bylo projektantem zažádáno o vydání stavebních povolení na rekonstrukci mostu ve Štětí. Po vydání všech stavebních povolení v právní moci (zatím máme stavební povolení od drážního úřadu) projektant do 2 měsíců dokončí projektovou dokumentaci k provedení stavby včetně soupisu stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr a kontrolního rozpočtu dle ceníku URS.

Na tomto základě bude připravena trojstranná dohoda o společném zadávání této veřejné zakázky mezi Ústeckým krajem, městem Štětí a firmou Mondi Štětí a.s.

Ve smlouvě budou uvedeny stavební objekty, které jsou ve výlučném vlastnictví některé z dotčených stran, které si jejich rekonstrukci zaplatí samy, stavební objekty v majetku třetích stran (různé přeložky inženýrských sítí), které zpravidla uhradí všichni sdružení zadavatelé stejným dílem, a dohodne se v ní druh zadávacího řízení a podíl smluvních stran na činnosti komisí při zadávání této veřejné zakázky.

Veřejná zakázka bude jedna, ale vybraný dodavatel uzavře samostatnou smlouvu s každým ze sdružených zadavatelů.

Projektová dokumentace k provedení stavby by měla být hotová do léta 2017. Smlouva o společném zadávání by měla být uzavřena do konce léta 2017.

Podíl kraje uvažujeme uhradit z dotace z IROP, z připravované II. výzvy, která by měla být zveřejněna v dubnu 2017, a v rámci které by se žádosti o dotaci mohly podávat průběžně do konce roku 2018.

Zahájení zadávacího řízení na výběr zhotovitele stavby předpokládáme koncem léta nebo na podzim 2017, výběr zhotovitele a uzavření smlouvy s ním do ledna 2018.

Pokud bude kraji přiznána dotace z IROP, mohly by být stavební práce zahájeny na začátku stavební sezony 2018, to je cca v březnu 2018.

Pokud by kraj dotaci nezískal, musel by zvážit, zda bude schopen stavbu realizovat z vlastních prostředků a odkud tyto prostředky přesune.

Při realizace stavby projektant předpokládá úplné uzavření mostu minimálně na jednu stavební sezónu, to je uzavření i pro pěší.

Starosta města Štětí na pracovní schůzce k přípravě rekonstrukce mostu v této souvislosti uvažoval o zřízení přívozu pro přepravu osob po dobu úplné uzavírky mostu."

SOUVISEJÍCÍ: Roudnický most přes Labe bude kraj opravovat v roce 2019

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře