Pokud kraj získá peníze, most ve Štětí projde opravou dřív, než v Roudnici

Most ve Štětí přes Labe. Foto: archiv MojePodřipsko.czMost ve Štětí přes Labe. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

ŠTĚTÍ /EXKLUZIVNĚ/ - Rekonstrukce mostu přes Labe ve Štětí by mohla začít v roce 2018. Při realizace stavby projektant předpokládá úplné uzavření mostu minimálně na jednu stavební sezónu, to je uzavření i pro pěší.

Reklama

Vyjádření mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělové k rekonstrukci mostu ve Štětí:

"V současné době bylo projektantem zažádáno o vydání stavebních povolení na rekonstrukci mostu ve Štětí. Po vydání všech stavebních povolení v právní moci (zatím máme stavební povolení od drážního úřadu) projektant do 2 měsíců dokončí projektovou dokumentaci k provedení stavby včetně soupisu stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr a kontrolního rozpočtu dle ceníku URS.

Na tomto základě bude připravena trojstranná dohoda o společném zadávání této veřejné zakázky mezi Ústeckým krajem, městem Štětí a firmou Mondi Štětí a.s.

Ve smlouvě budou uvedeny stavební objekty, které jsou ve výlučném vlastnictví některé z dotčených stran, které si jejich rekonstrukci zaplatí samy, stavební objekty v majetku třetích stran (různé přeložky inženýrských sítí), které zpravidla uhradí všichni sdružení zadavatelé stejným dílem, a dohodne se v ní druh zadávacího řízení a podíl smluvních stran na činnosti komisí při zadávání této veřejné zakázky.

Veřejná zakázka bude jedna, ale vybraný dodavatel uzavře samostatnou smlouvu s každým ze sdružených zadavatelů.

Projektová dokumentace k provedení stavby by měla být hotová do léta 2017. Smlouva o společném zadávání by měla být uzavřena do konce léta 2017.

Podíl kraje uvažujeme uhradit z dotace z IROP, z připravované II. výzvy, která by měla být zveřejněna v dubnu 2017, a v rámci které by se žádosti o dotaci mohly podávat průběžně do konce roku 2018.

Zahájení zadávacího řízení na výběr zhotovitele stavby předpokládáme koncem léta nebo na podzim 2017, výběr zhotovitele a uzavření smlouvy s ním do ledna 2018.

Pokud bude kraji přiznána dotace z IROP, mohly by být stavební práce zahájeny na začátku stavební sezony 2018, to je cca v březnu 2018.

Pokud by kraj dotaci nezískal, musel by zvážit, zda bude schopen stavbu realizovat z vlastních prostředků a odkud tyto prostředky přesune.

Při realizace stavby projektant předpokládá úplné uzavření mostu minimálně na jednu stavební sezónu, to je uzavření i pro pěší.

Starosta města Štětí na pracovní schůzce k přípravě rekonstrukce mostu v této souvislosti uvažoval o zřízení přívozu pro přepravu osob po dobu úplné uzavírky mostu."

SOUVISEJÍCÍ: Roudnický most přes Labe bude kraj opravovat v roce 2019

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře