Podpoříme rodinné domy a byty pro seniory, říká starosta Štětí Tomáš Ryšánek

Radnice ve Štětí. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Radnice ve Štětí. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Štětí - Jaký bude rozvoj města v následujících letech? Podle starosty Štětí Tomáše Ryšánka má vedení radnice jasno. O plánech a vizích v rámci přípravy územního plánu diskutuje s veřejností.

Reklama

V úterý (27.1.2015) proběhlo ve štětském kině další veřejné projednání o směřování průmyslového města. "Samozřejmě dál Štětí zůstane průmyslovou aglomerací," konstatuje pro MojePodřipsko.cz. "Dle demografické studie by neměl ve městě v budoucnu narůstat počet obyvatel. Takže co se týče bydlení, předpokládá se velmi pozvolný růst rodinného bydlení a vzroste potřeba malých bytů pro seniory. V občanské vybavenosti by nemělo vzrůstat množství, ale měla by se zkvalitňovat dosavadní struktura."

Podle staroty je dokončena experimentální studie a na ní teď bude navazovat zadání nového územního plánu. "V souvislosti s novým územním plánem je významnou změnou například předefinování účelu ploch na jihu města. Územní plán majitelům pozemků definuje účel jejich využití. Dále samozřejmě stanovuje, kam bude směřována nová výstavba rodinných domů či bytů. Občané se samozřejmě mohou k tvorbě územního plánu vyjadřovat a už se uskutečnila i dvě veřejná fóra  při tvorbě studie," uvedl Tomáš Ryšánek.

A jak se bude Štětí rozvíjet? "Podstatou rodinné výstavby by mělo být to, že místo velkých ploch se územní plán soustřeďuje na vytipování kvalitních a rezidenčně zajímavých míst pro tento typ staveb. Studie našla dvě místní části, které splňují kritéria pro kvalitní hodnocení bydlení - je to Stračí a Chcebuz. Dále řeší Veselí a Újezd jako místa, kde by měl být zachován dosavadní ráz spíše rekreačního charakteru. Pro Počeplice a Hněvice pak zahrnuje protipovodňovou chranu," nastínil plány v okolních obcích, které patří pod Štětí.

ČTĚTE:  Ve Štětí debatují o rozvoji města. Chystá se veřejné projednání

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře