Po otevření mostu v Litoměřicích se změní přečíslování linek i na Podřipsku

Autobusové nádraží v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Autobusové nádraží v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Podřipsko - V souvislosti s očekávaným ukončením uzavírky a znovuotevřením Tyršova mostu v Litoměřicích od 1. ledna 2016 má dojít ke změnám v trasování autobusových linek, které objednává Ústecký kraj. Dojde například k přečíslování linek do Štětí.

Reklama

Nejvíce změn v souvislosti s novým jízdním řádem platným od 13. prosince 2015 se dotkne Litoměřicka.

Autobusové linky kolem Litoměřic budou přečíslovány na logičtější systém a budou mít číselnou řadu 62x.

Přečíslovány budou i autobusové linky kolem Liběšic, Úštěku a Štětí - do řady 63x.

Podle krajského radního pro dopravu Jaroslava Komínka se nově zavedený systém dopravy od ledna 2015 i přes určité dílčí nedostatky osvědčil. "Nemáme důvod do něj po prvním roce fungování podstatněji zasahovat. U regionálních vlaků bylo podnětů pro změny ještě méně, takže tam jsou jízdní řády ještě podobnější s letošním rokem.“

"Co se týká sezónních a turisticky zaměřených spojů, Doprava Ústeckého kraje shromažďuje průběžně podněty z destinačních agentur a od cestujících. Pro novou sezonu, kromě rozšíření sezónního provozu linky číslo 434 v Národním parku České Švýcarsko, zatím výrazněji nic nemění," uvedla mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Jízdní řády pro rok 2016 budou zveřejněny v průběhu listopadu na dopravním portálu www.dopravauk.cz a od ledna 2016 i v tištěné formě ve všech informačních kancelářích dopravců Dopravy Ústeckého kraje.

ČTĚTE:  Jak pojedou autobusy i regionální vlaky v roce 2016?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře