Penta chce ovládnout nemocnici v Roudnici. Dopadne to jako v Sušici?

Roudnická nemocnice. Foto: archiv MojePodřipsko.czRoudnická nemocnice. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Penta Hospitals CZ stále usiluje o získání celého obchodního podílu Podřipské nemocnice s poliklinikou. Avšak 50procentní vlastník Josef Krajník upozorňuje, že roudnickou nemocnici může potkat osud nemocnice v Sušici.

Reklama

V roce 2015 město Sušice vybralo nového nájemce tamní nemocnice. Důvodem byl i příslib 50 milionové investice i příslib stabilizace personálního zabezpečení, zejména lékařů.

Podle tehdejšího vyjádření sušického starosty Petra Mottla Nemos Group nabídl nejlepší podmínky.

Vedení Sušice navíc požadovalo pro nemocnici zachovat akutní zdravotní péči. Ze čtyř zájemců, mezi kterými byl i Zdravotnický holding Plzeňského kraje (obdoba severočeské Krajské zdravotní) nebo Penta, vybralo právě Nemos Group.

A Penta tehdy prohrála s Nemos Group. Ta získala sušickou nemocnici.

Stačily dva roky a situace se změnila. V roce 2015 neúspěšná Penta koupila obchodní podíl v Nemos Group a získala tak nemocnici v Sušici.

V sušické nemocnici je utlumována akutní péče.

Podle Lenky Holé, mluvčí společnosti Penta Hospitals CZ, firma převzala nemocnici v říjnu 2017. "V době, kdy již oddělení akutní lůžkové chirurgie nebylo v provozu a ambulantní péče byla zajištěna pouze v omezeném režimu."

Podle sesterského webu ZápadočeskýDeník.cz na konci listopadu 2017 sušičtí zastupitelé dali Nemosu ještě jednu šanci. Nájemní smlouvu nevypoví. Avšak požadují, aby Penta opět zajistila nepřetržitý provoz chirurgické ambulance a zprovoznila lůžkovou část.

Podle mluvčí Penty Lenky Holé jsou to ne zcela splnitelné podmínky. Penta argumentuje analýzou a novou koncepcí.

"Zástupci vedení společnosti Penta Hospitals CZ prezentovali zastupitelstvu města Sušice návrh dlouhodobě udržitelné koncepce nemocnice, který čerpá z analýzy potřeb daného regionu, respektive spádové oblasti nemocnice na jedné straně a schopnosti nemocnice dlouhodobě ekonomicky fungovat na straně druhé. V rámci odpovědného chování neslibuje Penta Hospitals CZ nesplnitelné a navrhuje takový rozsah péče, který je racionální, smysluplný a dlouhodobě udržitelný," uvedla pro SeveročeskýDeník.cz mluvčí Lenka Holá.

Podle mluvčí Penty koncepce pro Sušici koresponduje s rozložením zdravotní péče v regionu a zohledňuje polohu okolních fakultních nemocnic. "Počítáme se s provozováním a rozvojem interního oddělení, následné péče, odborných ambulancí, rehabilitační péče a plánované chirurgie."

Jinými slovy s ukončením poskytování akutní péče.

Josef Krajník: V Roudnici po převzetí Pentou zůstane zřejmě jen poliklinika

Josef Krajník svůj podíl Pentě prodat nechce. Naopak Jakub Zavoral podíl Pentě prodat chce. Ale nemůže, brání tomu platná společenská smlouva firmy. "Skupina Penta je zárukou dalšího rozvoje nemocnice," tvrdí Zavoral.

Tomu ale oponuje Josef Krajník. "Pan Zavoral zdravotnictví a vedení nemocnice nerozumí. Vidět je to například na jeho účinkování v nemocnici v Mariánských Lázních," konstatoval jednatel Podřipské nemocnice.

"Pokud Penta má zájem získat i nemocnici v Litoměřicích, z toho vyplývá, že Roudnice nad Labem zase bude bojovat o existenci," uvedl v říjnu 2017 pro MojePodřipsko.cz Josef Krajník.

"Nastíním možný scénář: hlavní akutní péče bude v Litoměřicích, v Roudnici zůstane jen poliklinika a opět tu bude jen LDN. Akutní péče, pokud do Podřipské nemocnice vstoupí Penta, v Roudnici podle mého názoru skončí," nastínil možný scénář jednatel a spolumajitel roudnické nemocnice.

"Pak ten boj v roce 2012 byl úplně zbytečný," dodal Josef Krajník.

SOUVISEJÍCÍ: Bojuje roudnická nemocnice opět o existenci? 5 let po demonstraci

Penta na nákupech. Získá jako první v kraji nemocnici v Litoměřicích?

Krajník vs. Zavoral: Lenka Pasečiaková jako jednatelka Podřipské nemocnice?

Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.21 hvězdiček / Hodnoceno: 14x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Roztokách u Semil hořela výrobní hala V Roztokách u Semil hořela výrobní hala
Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu? Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu?
Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru

Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna
Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy
Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018


Komentáře