Pavel Chaloupka se vzdal mandátu. Zůstane tajemníkem

Radnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Radnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. /EXKLUZIVNĚ/ - TOP 09 se čtyřmi mandáty zůstane v roudnickém zastupitelstvu v opozici. Zvolený zastupitel Pavel Chaloupka se vzdal mandátu.

Reklama

Na "střet zájmů" u Pavla Chaloupky upozorňovali mnozí obyvatelé Roudnice, když tajemník městského úřadu se rozhodl kandidovat za TOP 09. Nakonec byl zvolen, z 10. místa se dostal až na druhé.

I přes přízeň voličů ale v zastupitelstvu nezůstane. TOP 09 je v opozici, funkce zastupitelů jsou neuvolněné za symbolickou měsíční odměnu. Pavel Chaloupka je navíc tajemníkem městského úřadu a jako úředník nemůže podle zákona vykonávat politický post na stejném úřadě, na kterém je zaměstnán.

Pokud by k termínu ustavujícího zastupitelstva Pavel Chaloupka nerezignoval, za předpokladu setrvání ve funkci tajemníka městského úřadu se dostal do střetu zájmů, resp. by nastal stav neslučitelností funkcí.

"V mém případě to není střet zájmu, ale neslučitelnost funkcí. Tajemník obecního úřadu nesmí zastávat funkce v politických stranách. Avšak tajemník může být členem politické strany. Řeší to paragraf 110, odstavec 6," vysvětlil pro MojePodřipsko.cz Pavel Chaloupka.

"Šel jsem do voleb s tím, že jsem v uplynulých čtyřech letech zavedl transparentnost úřadu. Aby to mohlo pokračovat, musí být v zastupitelstvu lidé, kteří tento stav udrží. Nečekal jsem, že z 10. místa se dostanu do zastupitelstva. Považuji to za výsledek mé dosavadní práce," konstatoval důvod kandidatury v komunálních volbách Pavel Chaloupka.

Podle advokátky specializující se na veřejnou správu Jany Zwyrtek Hamplové člen obecního zastupitelstva nesmí být současně pracovníkem obecního úřadu v této obci.

Prvním náhradníkem na kandidátce TOP 09 je Richard Červený, který kandidoval na čtvrtém místě.

ČTĚTE:  Město pod Řípem povede Urban. Koalici tvoří Společně pro Roudnici, ANO, SNK ED, KSČM

Roudnice bude mít nové vedení. Koná se zastupitelstvo města

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře