Paradox. Bude most přes Labe ve Štětí opět svítit?

Most ve Štětí přes Labe. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Most ve Štětí přes Labe. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Štětí - Chátrající silniční a železniční most přes Labe by mohl opět svítit. Veřejné osvětlení je dosud nefunkční, to by se mělo změnit.

Reklama

Je to paradox. Zatímco most je majetkem Ústeckého kraje, který se nechystá v brzké době na nějakou rekonstrukci, veřejné osvětlení je v majetku města.

To se dosud o lampy příliš nestaralo, protože nevědělo, že město je majitelem. Na to přišel až štětský zastupitel Petr Bureš (KSČM). "Na základě podnětů občanů se kontrolní výbor ve Štětí zabýval problémem nefunkčního osvětlení mostu přes Labe ve Štětí," upřesnil pro MojePodřipsko.cz.

"Pravdou je, že každý večer, nebo ráno, tam lidé riskují zdraví, když po úzkém chodníku klopýtají ve tmě přes Labe," vysvětlil tristní stav štětského mostu Petr Bureš.

"V prvním kole jsem byl informován, že most je v majetku Ústeckého kraje, ale když jsem kontaktoval radního pro dopravu pana Komínka, dostal jsem informace mírně odlišné. Most je kraje, ale osvětlení je v majetku města," konstatoval Petr Bureš. "Takže jsem znovu kontaktoval lidi z úřadu a informoval je o této skutečnosti. Dobrá věc nakonec postoupila do další fáze zdárného vyřízení."

"Paní Vránová předala tuto záležitost firmě, která se ve Štětí stará o osvětlení, aby tuto akci připravila. Je fér poděkovat paní tajemnici Alici Mezkové, dále odboru správy a investic - paní Monice Tydrichové a Jitce Vránové, vedoucí organizační složky TS," dodal Petr Bureš.

ČTĚTE: Výstavba Lidlu ve Štětí zatím nebude. A oprava mostu také ne, proč?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře