Opravte roudnický most jinak, žádá po kraji petice i město. Kraj asi vyhoví

Most v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Město Roudnice n.L.
Most v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Město Roudnice n.L.

ROUDNICE NAD LABEM - Ústecký kraj připravuje několik let rekonstrukci mostu v Roudnici nad Labem. Jenže navrhovaný záměr se nelíbí a petice i požadavky radnice jsou zcela jiné. Kraj připouští, že by projekt opravy se mohl změnit.

Reklama

Úzká vozovka, nákladní auta, nevyhovující rekonstrukce. To jsou hlavní argumenty, které podle kritiků plánované opravy roudnického mostu záměry jen zakonzervují současný stav.

A tak Roudničtí a Vědomičtí sepsali petici, aby požadavky na rekonstrukci mostu se změnily a Ústecký kraj byl nucen projekt přepracovat.

SOUVISEJÍCÍ: Roudnický most přes Labe bude kraj opravovat v roce 2019

Do jednání se po nevoli obyvatel vložila i roudnická radnice. Ta podle mluvčího města Jana Vancla uspěla. "Kraj připustil možnost této změny a připravuje její realizaci," uvedl v tiskové zprávě.

Podle Vancla se vedení města podařilo prosadit "důležité změny". "Mělo by tak nejen dojít k rozšíření chodníků a vyznačení piktogramových koridorů pro cyklisty, ale i ke snížení krajem původně plánovaného maximálního zatížení stavby. Zvažuje se také použití bezpečnostního zábradlí mezi vozovkou a chodníkem," sdělil.

Lidem, kteří se podepsali pod petici, vadí například to, že přes most jezdí do centra města nákladní doprava, zatímco na něm není dostatek místa pro pěší a cyklisty.

"Výsledkem jednání je pak návrh kompromisního řešení, které by pro roudnický most neznamenalo provedení pouhých nutných úprav a navýšení jeho povoleného zatížení na 28 tun tak, jak měl kraj v plánu, ale naopak realizace opatření, která přispějí k bezpečnosti chodců i cyklistů. Dle tohoto návrhu má dojít k rozšíření stávajících chodníků z 1,2 m na 1,5 m a vyznačení piktogramových koridorů pro cyklisty ve vozovce. Vznikl by tak jasně vymezený bezpečnější sdílený prostor," uvedl místostarosta města František Padělek.

"Zároveň se nám podařilo vyjednat, aby po rekonstrukci maximální zatížení nepřesáhlo 16 tun tak, aby na most směly vjet autobusy ale nikoliv těžká nákladní doprava. Tím by se nám podařilo z mostu a centra města odklonit alespoň část nákladní dopravy, která se dle našeho názoru naprosto neslučuje s městským charakterem mostu a funkcemi, které by měl pro místní obyvatele naplňovat," obšírněji informoval místostarosta Roudnice nad Labem František Padělek.

Za peticí „Bezpečný most v Roudnici nad Labem“ stojí zastupitel Richard Červený, Petr Landsfeld, Dana Skořepová a Radka Zabilanská.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře