Opravované roudnické ulice mají být zprovozněny do Vánoc

Rekonstruovaná ulice. Foto: archiv Město Roudnice n/L.
Rekonstruovaná ulice. Foto: archiv Město Roudnice n/L.

Roudnice n/L. - Komunikace v roudnických ulicích Poděbradova, Máchova a Komenského by tak měly být průjezdné ještě do Vánoc, tvrdí město. Pomáhají mírné teploty a počasí bez sněhu.

Reklama

"V tomto týdnu dokončíme přídlažbu a podkladní vrstvu z kameniva zpevněného cementem. V pondělí pak nastoupí firma, která položí první živičnou vrstvu," sdělil ředitel realizační firmy RMS Martin Chudoba.

Původní rozsah prací počítal s rekonstrukcí vozovky v Máchově ulici pouze ke křižovatce s ulicí U Zvonice. "Vzhledem k možnostem však byly rozšířeny až téměř k jejímu konci. Především kvůli časovému harmonogramu však není možné dokončit celou vozovku," uvedl mluvčí města Jan Vancl.

Podle vedení města nebylo možné provést vše najednou. "Již v tomto místě plánujeme dodatečné položení asfaltového mikrokoberce, který by měl přispět ke zlepšení odtoku vody a sjednocení povrchu vozovky," řekl místostarosta František Padělek.

Dalším posunem je také pokládka první živičné vrstvy v Poděbradově ulici. "Ta bude realizována firmou Raeder & Falge a dále naváže ulicemi Palackého a Mostecká. Při zachování příznivých klimatických podmínek budou práce dokončeny již 18. prosince 2015," dodal mluvčí města Jan Vancl.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře