Ondřej Krajník: Pokud zanikne nonstop chirurgie v jakékoliv nemocnici, zaniká i celá nemocnice

Ondřej Krajník na operačním sále. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Ondřej Krajník na operačním sále. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Primář chirurgie roudnické nemocnice Ondřej Krajník v rozhovoru pro MojePodřipsko.cz vysvětluje, proč se koná Koncert na podporu Podřipské nemocnice.

Reklama

Koncert na podporu roudnické nemocnice, který se koná v sobotu 17. listopadu 2018 od 10 hodin na parkovišti před nemocnicí připomíná podobnou akci přesně před šesti lety. Proč se koná?

Koncert je symbolicky pořádán ze stejných důvodů jako před šesti lety. Nemocnici hrozí omezení péče a znovu se souhlasem politických špiček.

Letos slavíme 100 let od vzniku republiky. Co to znamená pro Podřipskou nemocnici?


Podřipskou nemocnici založili naši předci před 143 lety, byla pýchou starého mocnářství i nové republiky a pacienti ji hojně vyhledávají i v roce 2018. Nemocnice slaví 100 let republiky s respektem k dědictví našich moudrých předchůdců. Udržet nemocnici pro další pokolení bereme jako povinnost.

Jakou roli hraje v rámci nemocnice chirurgie, co by znamenal její eventelní zánik či jen omezení zdravotní péče?

Pokud zanikne nonstop chirurgie v jakékoliv nemocnici, zaniká i celá nemocnice a mění se na ústav nebo sanatorium. Současné proměny kvalitních českých nemocnic na LDN s jen dopoledním provozem chirurgie a omezenou internou, bez porodnice a neonatologie považuji za obrovskou chybu zřizovatelů nemocnic.

SOUVISEJÍCÍ: Také máte svá oblíbená místa? Lékař Ondřej Krajník na procházce po Roudnici nad Labem

SeveročeskýDeník.cz zmapoval dění okolo roudnické nemocnice od dubna do září 2018 v tomto článku. A připomíná to jako připravenou hru někoho, koho neznáme. Aniž bychom chtěli rozvíjet konspirační teorie, čeho ten "neznámý" chtěl docílit?

Je to boj o ovládnutí 100% podílu v roudnické nemocnici, který začal už v roce 2010. Současná situace, kdy nemocnici údajně vytuneloval a zničil ředitel Mgr. Tomáš Krajník je lež nedůstojná velikosti žalující finanční skupiny, která chce nemocnici ovládnout.

SOUVISEJÍCÍ: Penta, Bradáčová, Chlupáč... Šéf ČSSD Miroslav Andrt se zřejmě zapletl do velké hry o nemocnice

Jak vnímáte soudní tahanice o prokuru a průběh soudního řízení vedeném soudcem ústeckého krajského soudu panem Fellnerem?

Toto soudní líčení, kterého jsem se s mnoha spolupracovníky osobně zúčastnil, mě úplně šokovalo. Důkazy předložené soudu a vypracované na žádost soudu soudními znalci svědčily o pravdě našeho ředitele. Bohužel tyto důkazy nepomohly. Zdánlivým vítězem je tak žalobce Ing. Zavoral, který své právní postavení v nemocnici již v roce 2016 předal finanční skupině Penta. Přesto a nebo právě proto volá nemocnice o pomoc a pořádá v Den boje za svobodu a demokracii Koncert pro nemocnici.

Reklama

Hodnocení

2.91 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře