Odstartovala stavba relaxační a klidové zóny v Roudnici nad Labem

Žena na lavičce, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Žena na lavičce, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ROUDNICE NAD LABEM - V blízkosti potoka Čepel na pomezí Hracholusk a Podlusk začala výstavba první etapy Relaxační a klidové zóny v Roudnici nad Labem.

Reklama

Tato etapa umožní zpřístupnit lokalitu ze sídliště a vytvoří prostor vhodný pro pěší i cyklisty. Hotova má být na podim 2018.

"V rámci úvodní etapy stavby, zaměřené na zpřístupnění oblasti, dojde k ob­nově stávajícího krytu vozovky v blízkosti ga­ráží a zpevnění cesty kolem přilehlých za­hrádek asfaltem. Přímo v tzv. klidové zóně má pak vzniknout stezka pro pěší a cyklisty, vedená vedle rybníka až k zá­stavbě v Podluskách. Podél stezky budou umístěny odpočívky s lavičkami a cvičeb­ními stroji," nastínil plány mluvčí města Jan Vancl.

Součástí přístupových cest je také napojení městského sídliště.

"Vznikne proto, v zimě udržovaná, chodníková plo­cha vedená přes stávající pole z Okružní ulice. Veškeré rekonstruované, či navr­žené zpevněné plochy budou nasvětleny novým veřejným osvětlením. Samozřej­mostí je i výsadba odpovídající zeleně. Vzniknou tak mimo jiné stromořadí kašta­novníků jedlých a ořešáků královských," uvedl Jan Vancl.

Podle místostarosty Františka Padělka nový projekt přinese prostor pro trávení volného času, relaxační i sportovní aktivity.

"Zvolili jsme záměrně místo, které celá řada z nás již pravidelně navštěvuje a návrh řešení, které nabídne maximální využití této lokality. Věřím, že výsledek první etapy projektu se setká s úspěchem a podaří se navázat i další, která by mohla využít potenciál prostředí v okolí zdejšího rybníka,“ sdělil místostarosta

Zakázku o celkové ceně 7 386 153 Kč vč. DPH vysoutěžila firma STRABAG a.s. Předběžný termín ukončení prací je stanoven na 5. listopadu 2018.

Reklama

Hodnocení

2.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře