Nemocnice jako v Roudnici mají v Ústeckém kraji místo, říká krajský radní Stanislav Rybák

Stanislav Rybák. Foto: archiv Ústecký kraj
Stanislav Rybák. Foto: archiv Ústecký kraj

Ústí n/L, Roudnice n/L. - Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem je zařazena do páteřní sítě Ústeckého kraje. "Má své místo v regionu," říká pro MojePodřipsko.cz krajský radní pro zdravotnictví Stanislav Rybák (KSČM).

Reklama

Hlávní páteřní nemocniční síť v Ústeckém kraji tvoří krajské nemocnice sdružené v Krajské zdravotní. V organizačním členění to jsou odštěpné závody v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Mostě, Chomutově.

Dále jsou v kraji městské či soukromé nemocnice. Třeba v Žatci, Rumburku, Litoměřicích či Roudnici nad Labem, kde je poskytována akutní zdravotní péče a nacházejí se v nich třeba dětská a gynekologicko-porodnická oddělení.

"Můj osobní názor, který byl již několikrát i zakomponován v usneseních krajského zastupitelstva, že tyto nemocnice považujeme za součást sítě poskytující zdravotní péči," uvedl pro MojePodřipsko.cz Stanislav Rybák. Právě v roce 2012 byla snaha zejména nemocnici v Roudnici nad Labem ze strany ministerstva zdravotnictví a zdravotních pojišťoven zrušit.

Více si přečtěte v připravovaném rozhovoru na SeveročeskýDeník.cz.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře