Nabídka, která se neodmítá? Zaměstnanci roudnické nemocnice chtějí koupit podíly a přeplatit Pentu

Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Protestem a demonstrací to skončit nemá. Zaměstnanci roudnické nemocnice oznámili, že jsou ochotni přeplatit nabídku Penty a koupit obchodní podíly od Jakuba Zavorala. Oslovili i samotnou Pentu.

Reklama

"Pane inženýre Zavorale, navrhujeme Vám odkoupení Vašeho majetkového podílu v roudnické nemocnici. Rozhodli jsme se přeplatit nabídku společnosti Penta Hospitals CZ, se kterou jste dosud o prodeji svého podílu jednal," napsali v otevřeném dopise zaměstnanci Podřipské nemocnice zastoupeni stávkovým výborem a MUDr. Ondřejem Krajníkem.

Dopis byl zveřejněn v pátek (22.6.2018).

"Pokud se Ing. Zavoral neozve do tří dnů, pokusíme se ho kontaktovat sami," upřesnil pro MojePodřipsko.cz Ondřej Krajník.

SOUVISEJÍCÍ: FOTO: V Roudnici odstartoval boj za zachování malých nemocnic. Vypukly protesty

Pravděpodobně se Jakub Zavoral zatím neozval, nereagoval ani na doplňujicí dotazy redakce.

Dopis putuje i do Prahy. "Dnes (25.6.2018) jsme odeslali dopis s nabídkou odkupu podílu Ing. Zavorala v roudnické nemocnici společnosti Penta," uvedli zaměstnanci na facebookovém profilu Boj za záchranu roudnické nemocnice podruhé.

SOUVSEJÍCÍ: V Roudnici to vře. Na nemocnici byl ustanoven opatrovník, chystají se protesty

"Sdělte nám, prosím, částku, která by pro Vás byla konečná, a kterou my potom Vám zaplatíme. Vyřešíme tak rychle a ve prospěch nemocnice i pacientů současnou kritickou situaci v naší nemocnici. Pokud je již Váš podíl dále postoupen, předejte tuto nabídku prosím tomu, kdo ho nyní ovládá. Nabídka platí i pro tohoto potenciálního nabyvatele Vašeho podílu," uvedli zaměstnanci roudnické nemocnice v otevřeném dopise.

Proč se tak rozhodli?

"Myslíme si, že pokud jde jenom o prodej podílu Ing. Zavorala, který stále zřejmě není u konce a brání rozvoji nemocnice, jsme připraveni do jednání o odkupu podílu vstoupit a požadovanou částku jakémukoliv potenciálnímu majiteli tohoto podílu zaplatit. Chceme nemocnici zachránit před současnou zkázou," uvedl na dotaz MojePodřipsko.cz Ondřej Krajník.

SOUVISEJÍCÍ: Reportáž ze Šumavy. Sušice jako laboratoř pro nemocnice v Litoměřicích a Roudnici

Ten rovněž zkritizoval Jakuba Zavorala, že na zasedání zastupitelstva nepřišel.

"Pokud kdokoliv požádá zastupitele, aby vyslechli jeho důležité sdělení, ti mu toto nad rámec programu zastupitelstva dovolí a on bez omluvy nepřijede, to mi připadá jako neúcta k zastupitelům i občanům Roudnice nad Labem," reagoval Ondřej Krajník, který je rovněž roudnickým zastupitelem.

O reakci Jakuba Zavorala redakce požádala, avšak do vydání tohoto článku žádná odpověď nedorazila. V případě, pokud bude doručena jakákoliv odpověď, do článku bude doplněna.

SOUVISEJÍCÍ: Hrozí malým nemocnicím zánik? Zvrátit to má petice

Do kauzy se vložila i Penta Hospitals CZ.

"Skupina Penta Hospitals potvrzuje svůj zájem o Podřipskou nemocnici s poliklinikou v Roudnici nad Labem. Na základě předběžné smlouvy se spolumajitelem nemocnice Ing. Jakubem Zavoralem hodlá po vyřešení soudních sporů mezi spoluvlastníky nemocnici převzít a dále rozvíjet," uvedla minulý týden v prohlášení mluvčí Lenka Holá.

"Jakub Zavoral oslovil před rokem a půl společnost Penta Hospitals s nabídkou prodeje svého 50 procentního podílu a po uplatnění opčního práva u MUDr. Josefa Krajníka následně i zbylých 50 procent," doplnila Lenka Holá.

Reklama

Hodnocení

3.09 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře