Na roudnickém sídlišti Hracholusky vznikne nové parkoviště

Parkoviště, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comParkoviště, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ROUDNICE NAD LABEM - Na roudnickém sídlišti Hracholusky vznikne podél komunikace v ulicích Neklanova a Okružní nová rozšířená parkovací plocha.

Reklama

Mezi letošní připravované investiční akce města Roudnice nad Labem je zařazena i výstavba parkoviště na sídlišti Hracholusky. To bude umístěno podél komunikace v ulicích Neklanova a Okružní.

Stavba je zásadním krokem řešícím velký problém této lokality, která se potýká s dlouhodobým nedostatkem parkovacích míst.

"V jejím rámci dojde nejen k rekonstrukci stávajících parkovacích stání, tvořených položenými betonovými panely do zeleně, ale zejména k rozšíření stávajících parkovacích ploch," uvedl mluvčí města Jan Vancl.

Vybudovány budou nové chodníky, místa pro přecházení a ty, které slouží k propojení parkovacích ploch s chodníkem na protilehlé straně komunikace v ulici Neklanova a Okružní, dle návrhu získají bezbariérovou úpravu.

"Stávající bezpečnostní situaci pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace v místech pro přecházení zásadně zjednoduší i umístění varovných signálních pásů s hmatovou a kontrastní úpravou. Součástí rekonstrukce je i realizace nového veřejného osvětlení," řekl mluvčí města.

Výstavbou bude vytvořeno plnohodnotné parkoviště pro osobní automobily, a tím dojde k výraznému navýšení míst ke stání v této oblasti. K vyhlášení veřejné zakázky došlo na konci minulého měsíce. Předpokládaný termín realizace je pak v období července až listopadu 2017.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře