Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna

Lavička, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Lavička, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ROUDNICE NAD LABEM - Na pomezí Hracholusk a Podlusk má vzniknout relaxační zóna. Cílem radnice je položit základy zcela nového prostoru pro odpočinek a volný čas.

Reklama

V únoru 2018 bylo vypsáno výběrové řízení na stavební práce.

Předmětem zakázky je vybudování tzv. Relaxační a klidové zóny v Roudnici nad Labem, konkrétně v blízkosti potoka Čepel na pomezí Hracholusk a Podlusk.

V rámci úvodní etapy stavby, zaměřené na zpřístupnění oblasti, má dojít k obnově stávajícího krytu vozovky podél garáží a zpevnění cesty podél přilehlých zahrádek asfaltem.

Přímo v tzv. klidové zóně má pak vzniknout stezka pro pěší a cyklisty, vedená podél rybníka až k zástavbě v Podluskách. Podél stezky budou umístěny odpočívky s lavičkami a cvičebními stroji.

Součástí přístupových cest je také napojení městského sídliště. Vznikne proto, v zimě udržovaná, chodníková plocha vedená přes stávající pole z Okružní ulice.

Veškeré rekonstruované, či navržené zpevněné plochy budou nasvětleny novým veřejným osvětlením.

Má být i výsadba odpovídající zeleně. Vzniknou tak mimo jiné stromořadí kaštanovníků jedlých a ořešáků královských. Předpokládaná hodnota zakázky první ze dvou etap výstavby činí 9,6 mil. korun.

DALŠÍ AKTUALITY Z REGIONU: Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti

Roudnická nemocnice peníze od kraje na pohotovost nedostane

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře