Na bývalé vedení Domova důchodců míří trestní oznámení

Domov důchodců v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Domov důchodců v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Jarní odvolání Eduarda Kaplana z postu ředitele roudnického Domova důchodců má dohru. Město nechalo zadat audit hospodaření za rok 2013 a na základě výsledků se situací v příspěvkové organizaci má zabývat policie.

Reklama

Hospodaření Domova důchodců přezkoumal auditor. Toho jako nezávislou osobu najalo město, které je zřizovatelem sociálního zařízení. Provedení nezávislého auditu si po nástupu do funkce ředitelky domova vyžádala Lenka Nová.

"Můj audit teprve proběhne, abych viděla, do čeho vstupuji. Z informací, které mám, tak audit za rok 2013 byl v pořádku. Co se týče smluv, dodavatele jsem zatím nezměnila, protože s nimi nebyl problém," řekla čtrnáct dní po svém nástupu do funkce pro MojePodřipsko.cz Lenka Nová. Situace se od července 2014 změnila.

Nový audit našel pochybení, rada města na přelomu října a listopadu 2014 rozhodla učinit příslušné právní kroky k vymožení neoprávněně vyplacených částek a prošetřit, zda nedošlo ke spáchání trestného činu.

Auditor v auditorské zprávě uvedl, že "došlo k neoprávněnému zaúčtování cestovního příkazu ve výši 145 318 korun." Dále podle mluvčího města Jana Vancla auditor upozornil na to, že mzdové ohodnocení některých pracovníků Domova důchodců bylo v porovnání s dalšími podobnými ústavy v okrese se stejným rozsahem služeb neúměrně vysoké.

"Zpráva auditora upozorňuje, že došlo k neoprávněnému naložení s finančním bonusem ve výši 227 359 korun, který dostávají klienti Domova důchodců od společnosti, u které Domov důchodců odebírá zdravotnický materiál. Tento bonus měl být použit ve prospěch klientů Domova důchodců," uvedl Jan Vancl. "Tento bonus v roce 2013 byl vyplacen poradenské společnosti za ekonomické konzultace, o kterých auditor nezjistil, zda byly poskytnuty."

Na přímý dotaz redakce MojePodřipsko.cz, zda sociální odbor roudnického městského úřadu prováděl kontroly a dohled nad městskou příspěvkovou organizaci, vedoucí odboru Monika Legnerová neodpověděla.

V auditovaném období byl ředitelem Domova důchodců Eduard Kaplan. Obchodní vztahy se sociálním zařízením udržoval končící zastupitel a dřívější místostarosta Libor Svět.

ČTĚTE:  Kauza Domov důchodců. Můj audit teprve proběhne, abych viděla, do čeho vstupuji, říká Lenka Nová

Libor Svět: Muž, který skutečně ovládá roudnickou radnici

Eduard Kaplan skončil. Radní odvolali ředitele domova důchodců

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře