Most ve Štětí se brzké opravy nedočká. Kraj nemá peníze

Most ve Štětí. Foto: Wikipedia.org
Most ve Štětí. Foto: Wikipedia.org

Štětí - Chátrající silniční most se železniční vlečkou přes Labe ve Štětí zatím kraj, který je vlastníkem, rekonstruovat nebude. A to i přesto, že s jeho opravou souvisí i revitalizace prostoru současného autobusového nádraží.

Reklama

Ústecký kraj na podzim 2013 vypsal veřejnou zakázku na projektové práce. "Územní rozhodnutí je pravomocné. Budeme chtít získat i stavební povolení," sdělila krajská mluvčí Magdalena Hanáčková. "O dotaci z ROP Severozápad jsme nežádali."

Projektové náklady na rekonstrukci mostu se pohybuji přes 200 milionů korun. "Došlo k trojstranné dohodě mezi krajem, městem a společností Lidl," poznamenala mluvčí.

Právě dohoda byla důležitá proto, aby se vůbec oprava mostu mohla projektovat. Pozemky autobusového nádraží totiž vlastní společnost Lidl, která na tomto místě plánuje postavit supermarket. Nyní se zde nachází autobusové nádraží.

Rekonstrukce mostu je rozdělena na několik etap. Stávající nosná konstrukce bude sanována s tím, že bude zvýšena zatížitelnost mostu. Kromě nového odvodnění bude most osazen zábradlím a veřejným osvětlením. Poté dojde ke kompletní rekonstrukci železničního a silničního svršku, včetně opravy chodníků. Novinkou bude vybudování cyklostezky.

Na předmostí ve Štětí vznikne zcela nový silniční sjezd. Ten bude bude sveden do prostoru autobusového nádraží s napojením na ulici Cihelná s okružní křižovatkou.

Pro osobní dopravu bude zachována možnost využití stávajícího sjezdu podél vlečky s napojením do ul. 9. května.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře