Mondi Štětí dostalo pokutu. Firma je dlouhodobě problémová

Papírna Mondi. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Papírna Mondi. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Štětí - Samé stížnosti, tak vypadá situace s papírnou Mondi Štětí. Firma je dlouhodobě bez vedení, s médii nekomunikuje. Nyní dostala od České inspekce životnho prostředí (ČIŽP) pokutu ve výši 450 tisíc korun.

Reklama

Podle ředitele ústeckého inspektorátu Jaroslava Vacka Mondi Štětí skladovalo anorganické sloučeniny k výrobě buničiny ze dřeva i roztoky obsahující lignin a pryskyřici. Uchovávala také ropné látky jako je mazut. U tanků, v nichž látky měla, však v zákonných intervalech neověřovala těsnost. Některé záchytné jímky pod jednotlivými skladovacími tanky měly porušený plášť a nebyla zajištěna dostatečná ochrana před jejich únikem do okolního prostředí.

Mondi Štětí pochybila i při sledování kvality odpadních vod vypouštěných z čistírny. U některých ukazatelů nebyla dodržena předepsaná četnost odběru vzorků.

Obyvatelé Štětí si dlouhodbě stěžují na zápaca a hluk z továrního areálu. "Čekáme, až v Mondi nastoupí nový ředitel. Pak s ním budu jednat o dalším postupu," uvedl pro MojePodřipsko.cz starosta Štětí Tomáš Ryšánek. "Mám připraveno několik návrhů, které jsem prezentoval na zastupitelstvu."

ČTĚTE: Štětí a okolí trápí zápach a hluk. Z papírny Mondi

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře