Milionovou pokutu pro nemocnici neudělíme, tvrdí starosta Urban

Starosta Roudnice nad Labem Vladimír Urban. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Starosta Roudnice nad Labem Vladimír Urban. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Milionovou pokutu pro Podřipskou nemocnici s poliklinikou podle starosty Roudnice nad Labem Vladimíra Urbana město nakonec neudělí. Věří v revokaci usnesení zastupitelů.

Reklama

"Zastupitelstvo se usneslo pro pokutu roudnické nemocnici, ale nestanovilo žádný termín. Proto jsem vedení nemocnice nevyzval k zaplacení. Navíc sám jsem rozhodnutí přehodnotil. Pokuta bude bodem na zasedání," sdělil pro MojePodřipsko.cz roudnický starosta Vladimír Urban. 

"Aby nedocházelo k nepřesnostem. My jsme jako město nemocnici pokutu nedali. Usnesení nebylo naplněno, protože mě nevázalo termínem," konstatoval roudnický starosta.

AKTUALIZACE: "Pan starosta pouze vyjádřil svůj názor. V rozhovoru zdůraznil, že vše závisí na rozhodnutí jednotlivých zastupitelů a je třeba o problematice jednat na příštím zasedání. Nebylo řečeno, že pokuta bude revokována," konstatoval pro MojePodřipsko.cz mluvčí města Jan Vancl.

Dalším "problémem" pro roudnickou nemocnici je "zápůjčka" přístrojů a vybavení v hodnotě 25 milionů korun, jak na posledním zastupitelstvu upozornil zastupitel Vladimír Vlk z ČSSD. Podle starosty se tím zastupitelstvo bude rovněž zabývat.

"Pokud ale zařízení slouží nemocnici a pacientům nejen z Roudnice nad Labem ale i blízkého okolí, tak je asi vše v pořádku. To je ale k dalšímu řešení, v současnosti nemám dost informací, abych to mohl hodnotit a předjímat," dodal starosta Vladimír Urban.

ČTĚTE: Nemocnice chce provozovat domov důchodců. Radnice ji ale udělila milionovou pokutu

Roudničtí radní znovu projednají pokutu nemocnici, kterou navrhl Vladimír Vlk

Roudničtí radní o pokutě nemocnici nerozhodli. Revokaci nechají na zastupitelstvu

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře