Město Roudnice nad Labem Podřipskou nemocnici podpoří, tvrdí Vladimír Urban

Radnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Radnice v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - "Je třeba, aby si občané uvědomovali, že Podřipská nemocnice je soukromou společností, a proto do těchto jednání město Roudnice nad Labem samozřejmě nijak nezasahuje," řekl starosta města Vladimír Urban v reakci na aktuální dění.

Reklama

"Městský úřad Roudnice nad Labem zaznamenal řadu dotazů občanů znepokojených aktuálním děním v rámci místní nemocnice. Vedení města veřejnost ubezpečilo,že podpora dostupné zdravotní péče je stále jednou z jeho priorit," sdělil v prohlášení města mluvčí Jan Vancl.

Jakub Zavoral, jednatel a společník v Podřipské nemocnici s poliklinikou prostřednictvím dopisu informoval zaměstnance roudnické nemocnice o svém rozhodnutí odejít z této soukromé společnosti a své právní podstavení přenechat společnosti Penta.

"Tato informace vyvolala řadu znepokojených reakcí roudnických občanů a především dotazů týkajících se další budoucnosti poskytování zdravotnických služeb v našem městě," kontstaoval mluvčí města.

"Je třeba, aby si občané uvědomovali, že Podřipská nemocnice je soukromou společností, a proto do těchto jednání město Roudnice nad Labem samozřejmě nijak nezasahuje," řekl starosta Vladimír Urban.

"Jedná se o soukromý majetek obou společníků a ať už dopadne jednání jakkoli, věřím, že se nijak nedotkne rozsahu ani kvality poskytovaných služeb tohoto zdravotnického zařízení. Podpora zdravotní péče je stále jednou z našich priorit a ani případná změna majitele nic nemění na naší snaze zachovat místní nemocnici a podporovat její rozvoj," dodal starosta.

ČTĚTE:  Jeden ze spolumajitelů Podřipské nemocnice oznámil odchod

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře