Lidl lékárnu Dr. Max na svém parkovišti před roudnickou nemocnicí nechce

Vizualizace lékárny na parkovišti Lidlu v Roudnici nad Labem. Zdroj: Dr. Max
Vizualizace lékárny na parkovišti Lidlu v Roudnici nad Labem. Zdroj: Dr. Max

Roudnice n/L. - Lékárenský řetězec Dr. Max pravděpodobně prodejnu na parkovišti Lidlu v Roudnici nad Labem mít nebude. Vyplývá to z odpovědi majitele supermarketu pro MojePodřipsko.cz.

Reklama

"Společnost Lidl nemá zájem o vybudování lékárny na parkovišti před naší prodejnou v Roudnici nad Labem," konstatovala Jitka Vrbová, mluvčí Lidlu.

Na souhlas Lidlu, aby na parkovišti vlastněném supermarketem, mohla stát malometrážní prodejna v samostatném objektu s plochou střechou, přitom čekal  Dr. Max, který vlastní finanční skupina Penta.

Lékárenský řetězec usiluje o vstup do města pod Řípem dlouhodobě. "Jednak proto, že koncentrace pacientů v místě je dostatečná na to, aby zřízení lékárny dávalo ekonomický smysl a jednak proto, že se řídíme zásadou umožnit pacientům výběr. Díky rozšíření sítě Dr. Max se rozšíří výběr i obyvatelům Roudnice nad Labem," uvedl na dotaz MojePodřipsko.cz mluvčí firmy Michal Petrov.

Spor se ale rozhořel zejména kvůli umístění a vzhledu prodejny. "O zřízení lékárny v Roudnici nad Labem usilujeme několik let. Respektujeme nezávislé procesy spojené s realizací stavby. Při stavbě lékárenských poboček vždy dodržujeme normy předepsané pro výstavbu objektů tohoto typu," řekl Michal Petrov.

Ten tvrdí, že za snahou postavit samostatnou prodejnu je "svým" lékárníkům, tak pacientům zajistit potřebný komfort. "Rozhodli jsme se jít cestou realizace zcela nové stavby," dodal mluvčí Dr. Max.

ČTĚTE: Spor o lékárnu na parkovišti před roudnickým Lidlem. Znehodnotí lokalitu?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře