Labe Arena by měla podpořit cestovní ruch na Štětsku, říká Ryšánek

Veslařský areál v Račicích. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Veslařský areál v Račicích. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Štětí - Město Štětí se zapojilo do projektu Labe Arena, které má ambice se stát olympijským centrem. "Doufám, že to u nás významně zlepší cestovní ruch," řekl v rámci Diskusního salonu projektu Vize pro Podřipsko starosta Štětí Tomáš Ryšánek.

Reklama

SeveročeskýDeník.cz a MojePodřipsko.cz přináší první díl Diskusního salonu, kterého se zúčastnila starostka Libochovic Jana Holá, starosta Štětí Tomáš Ryšánek, marketingová ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá, vedoucí odboru vnitřních věcí Města Lovosice Jana Hejdová, restauratérka Věra Bauerová.

Téma: Cestovní ruch a turistika na Litoměřicku a Podřipsku.

"U nás problém s ubytovacími kapacitami problém nevidím. V případě Štětí nemůžeme počítat s tím, že turista přijede a na týden se ubytuje. U nás je to průjezdné. Maximálně přijede, podívá se okolo, odjede," řekl štětský starosta Tomáš Ryšánek.

"Labe Arena bude spíše pro sportovce. V případě festivalu FEDO to zvládáme. Jak říkám, u nás podnikatelé o to neprojevují zájem. Jsme na tom podobně jako Lovosice. V případě Libochovic je to jinak, turismus je tam odjakživa. Je tam zámek a hrad a místní podnikatelé o to mají zájem. My jsme před čtyřmi lety byly na začátku," dodal.

Přečtěte si celý Diskusní salon: Diskusní salon: Cestovní ruch a turismus na Litoměřicku a Podřipsku

Do račického veslařského kanálu míří miliony na investice. Začne se s loděnicí ve Štětí

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře