Krajník vs. Zavoral: Lenka Pasečiaková jako jednatelka Podřipské nemocnice?

Roudnická nemocnice. Foto: archiv MojePodřipsko.czRoudnická nemocnice. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Poloviční spoluvlastník Podřipské nemocnice s poliklinikou Jakub Zavoral zpochybňuje své odvolání z pozice jednatele. Naopak se pokusil odvolat z pozice jednatele Josefa Krajníka.

Reklama

"Odvolání druhého společníka s 50% podílem Jakuba Zavorala z pozice druhého jednatele bylo provedeno neoprávněně a v současnosti probíhá soudní řízení o neplatnost tohoto odvolání u Krajského soudu v Ústí nad Labem. Na valné hromadě se neoprávněně nepřihlíželo k 50% hlasům pana Zavorala," sdělila pro MojePodřipsko.cz Michaela Srbová, asistentka statutárního ředitele AZ Sanace.

Jakub Zavoral je nejen spolumajitelem roudnické nemocnice, ale také spolumajitel stavební firmy AZ Sanace nebo ovládá nemocnici v Mariánských Lázních.

"Ústecký soud odmítl jednatele Jakuba Zavorala z obchodního rejstříku vymazat, ač to bylo druhou stranou navrženo," dodala Michaela Srbová.

Podle Josefa Krajníka valná hromada 18. srpna 2017 odvolala z pozice jednatele Jakuba Zavorala.

Ten se naopak snažil odvolat z funkce jednatele druhého spolumajitele Josefa Krajníka.

"Snažil se (J. Zavoral) odvolat mého otce z jednatelství pod záminkou porušování povinností jednatele. Jako důvod použil rekonstrukci chirurgie, kterou paradoxně písemně schválil, přesto tvrdí, že jednatel (J. Krajník) měl tomu zabránit. Druhý důvod je to, že mě neodvolal z pozice ředitele, a to přesto, že soud v předběžném opatření uvedl, že tímto jejich rozhodnutím není moje funkce ředitele dotčena," reagoval na poslední vývoj Tomáš Krajník, ředitel roudnické nemocnice. Ten nemůže vykonávat pozici prokuristy kvůli předběžnému opatření.

"Jsme přesvědčeni, že tyto kroky pana Zavorala jsou účelové a soud v říjnu rozhodne o zrušení předběžného opatření a zamítne žalobu," doplnil Tomáš Krajník. Ten vnímá události z posledních měsíců jako cílené poškozování dobrého jména Podřipské nemocnice ze strany druhého spolumajitele.

Jakub Zavoral kromě zpochybnění svého odvolání z pozice jednatele se soudí i o obchodní podíl Josefa Krajníka.

"U Krajského soudu v Ústí nad Labem vrcholí soudní spor o vlastnictví 50% podílu  Josefa Krajníka, zatímco podíl Jakuba Zavorala není nikým zpochybňován," tvrdí v reakci pro MojePodřipsko.cz Michaela Srbová, která zprostředkovala odpověď Jakuba Zavorala.

Ten se pokusil odvolat z pozice jednatele Josefa Krajníka a navrhoval dva jiné kandidáty.

"Na pozici jednatele za Josefa Krajíníka nejprve navrhl investičního manažera Vacláva Jirků ze skupiny Penta a poté paní Lenku Pasečiakovou. A to i přesto, že opakovaně požadoval její odvolání z pozice prokuristky v roce 2013 a dokonce to i jednou učinil, pro neplnění povinností," uvedl pro MojePodřipsko.cz Tomáš Krajník.

"Před čtrnácti dny byl soud s Josefem Krajníkem, kde paní Pasečiáková svědčila pro pana Zavorala a při výslechu uvedla do zápisu, že ji tuto pozici jednatele nikdo nenabídl a o ničem neví. Toto je v přímém rozporu s návrhem, kde uvádí, že je o tom informována a se jmenováním souhlasí. To je v přímém rozporu s tím, co uvedla i soudu do zápisu," popsal jednání u soudu Tomáš Krajník.

Citace z pozvánky (zdroj Tomáš Krajník):

"Za odvolaného jednatele MUDr. Josefa Krajníka se navrhuje volba nové jednatelky Bc. Lenky Pasečiakové (...), která je bývalou prokuristkou společnosti, oba společníci ji velmi dobře znají a je seznámena se specifiky řízení naší společnosti.

Druhým jednatelem se navrhuje Ing. Jakub Zavoral, Ph.D. (...), který je rovněž oběma společníkům znám a je kompetentní k řízení naší společnosti.

Obě uvedené osoby se svým zvolením do této funkce vyslovily souhlas."

SOUVISEJÍCÍ: Jeden ze spolumajitelů Podřipské nemocnice oznámil odchod

Změna ve vedení Podřipské nemocnice

Penta na nákupech. Získá jako první v kraji nemocnici v Litoměřicích?

Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.88 hvězdiček / Hodnoceno: 16x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře