Kraj chce mohutný roudnický most. Zničíte tím historický vzhled, varují kritici změn

Most v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Město Roudnice n.L.
Most v Roudnici nad Labem. Foto: archiv Město Roudnice n.L.

ROUDNICE NAD LABEM - Rekonstrukce mostu přes Labe v Roudnici je nutnost. Ústecký kraj ale přišel s návrhem, že při opravě bude zvýšena nosnost. To se nelíbí vedení města, chce záměr zvrátit.

Reklama

Vedení Roudnice nad Labem nechce pustit do centra města těžké nákladní automobily, naopak kraj, který plánuje rekonstrukci mostu, ano.

Podle stanoviska města byly předjednány možné změny v projektu tak, aby došlo ke zvýšení bezpečnost chodců i cyklistů a zároveň tonáž mostu nepřesáhla kompromisních 16 tun, které by umožnili přejezd autobusů, avšak nevpustili do roudnického historického centra přetížené nákladní automobily.

Jenže kraj chce nosnost roudnického mostu zvýšit.

SOUVISEJÍCÍ: Opravte roudnický most jinak, žádá po kraji petice i město. Kraj asi vyhoví

„Rada Ústeckého kraje schválila variantu číslo dvě již v minulosti. Jedná se o rekonstrukci s plánovanou nosností 28 tun, a to zejména z důvodu, že jde o most na komunikaci druhé třídy. Vnímáme, že město Roudnice má problémy s tím, že kamiony projíždějí přes náměstí, nicméně stále musíme brát na zřetel to, že dokud je komunikace takto zařazena, most tomu musí odpovídat,“ uvedl Ladislav Drlý, radní Ústeckého kraje pro investice a majetek.

Kraj spatřuje vyřešení dopravní situace v Roudnici nad Labem v kompletní dostavbě městského obchvatu. Ten by měl být zakončen novým mostem, který propojí oba břehy dále po proudu a nákladní dopravu z centra Roudnice odvede. Avšak to v nedohlednu.

„S výsledkem jednání jsem spokojen pouze částečně. Představitelé kraje deklarovali, že zahájí konkrétní kroky vedoucí k výstavbě západního obchvatu města a s ním souvisejícího nového mostu přes Labe," uvedl roudnický místostarosta František Padělek.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 15x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře