Konečně. Startuje rekonstrukce roudnické Aleje 17. listopadu

Alej 17. listopadu čeká v Roudnici nad Labem rekonstrukce. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Alej 17. listopadu čeká v Roudnici nad Labem rekonstrukce. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - Jedna z hlavních ulic v Roudnici nad Labem se dočká kompletní rekonstrukce. Město nakonec získalo na Alej 17. listopadu evropskou dotaci, stavební práce začnou v červenci 2014.

Reklama

Rekonstrukce páteřní komunikace ve městě pod Řípem se nakonec uskuteční,  a to už dokonce za pár dní. Obyvatelé města i řidiči se ale budou muset obrnět trpělivostí. Hrozí dopravní kolaps.

"Vzhledem k tomu, že uvedená komunikace byla v seznamu zařazených akcí u ROP Severozápad vedena  ve zvláštním režimu, byli jsme Úřadem Regionální rady vyzváni k podpisu Smlouvy o poskytnutí dotace až ke dni 13.6.2014," sdělil pro MojePodřipsko.cz roudnický místostarosta Zdeněk Kubínek (ODS).

"První koordinační schůzka s dotčenými orgány se uskutečnila  již  předminulý týden. Druhá se uskutečnila po podpisu smlouvy o poskytnutí dotace minulý týden. Na této schůzce buly mimo jiné předloženy a diskutovány objízdné trasy pro zajištění autobusových linek, přeložení zastávek  jak místní, tak veřejné autobusové dopravy a dotčené dopravy jako celku," uvedl místostarosta.

Město nově uvažuje o zřízení provizorní kruhové křižovatky tř. TGM – Jungmannova,  která by mohla zmírnit  zvýšenou frekvenci dopravy. "Je to dobrý nápad, budeme se jím zabývat. Dostali jsme to jako podnět," sdělil redakci Zdeněk Kubínek.

Zahájení akce je plánováno na 1. července 2014. "Dle změnových listů akce, které jsou součástí  Smlouvy  o  poskytnutí dotace, se musí do 30. červnece 2014 prostavět, ale též vyfakturovat a zaplatit zhruba 3 miliony korun," dodal roudnický místostarosta.

ČTĚTE: Dotace pro Alej 17. listopadu? Jen, pokud se ušetří na jiných projektech

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře