Kolaps kvůli sociálním dávkám? Na Podřipsku zatím klid

Úředník, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Úředník, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Roudnice n/L. - Kolaps kvůli přechodu systémů pro vyplácení dávek zatím na Podřipsku neprobíhá. To se ale může během týdne změnit.

Reklama

Dva roky fungující informační systém pro vyplácení sociálních dávek na všech pobočkách úřadů práce je vypnut. Do provozu byl opět zapojen staronový OKsystem, jenže v něm chybí údaje z předchozího období.

„V Lovosicích máme běžný stav jaký bývá vždy na začátku ledna. Můžeme vyplácet okamžité pomoci. Měli jsme poradu a hodnotit situaci 3. ledna je předčasné,“ uvedla ředitelka lovosického úřadu práce Marcela Vojířová. „Původní  systém nefunguje. Ovšem do 15. ledna by mělo být vše vyplaceno.“

Nové komplikace na úřadech práce začínají opět po dvou letech. Do loňska využívaný systém od firmy  Fujitsu Technology Solutions nefunguje. Společnost ve čtvrtek svůj systém na příkaz antimonopolního úřadu vypnula.

Systém firmy Fujitsu obstarával jen část agendy, zbytek měla na starosti původní firma OKsystem, která od roku 1993 do roku 2011 provozovala čtyři systémy – OK dávky, OK práce, OK nouze a OK služby.

„Verdiktem ÚOHS, podle kterého došlo při výběru smluvního partnera k porušení zákona o zadávání veřejných zakázek, začíná pro zaměstnance Úřadu práce ČR další mimořádně náročné období. Už nyní je totiž jasné, že budou muset ověřovat data statisíců klientů,“ uvedla mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře