Kauza Teplo-byty ukazuje, že městu by pomohla větší otevřenost, říká Ondřej Krajník

Ondřej Krajník. Foto: archiv PNSP
Ondřej Krajník. Foto: archiv PNSP

Roudnice n/L. - "Proč se městu stále nedaří zlepšit image u veřejnosti, že město prochází změnami? Právě kauzy typu Teplo-byty jsou jedním z důvodů," říká v rozhovoru pro MojePodřipsko.cz zastupitel Roudnice nad Labem Ondřej Krajník.

Reklama

Jste nejmenší koaliční stranou, daří se vám plnit volební program? Co se vám již podařilo prosadit?

Plnění programu je vždy odvislé od počtu mandátů a nejlépe se plní program, když máte většinu hlasů. To není náš případ a tak se snažíme hledat průsečíky našeho programu s dalšími koaličními stranami – např. jsme takto prosadili svoz odpadů pro děti do 3 let zdarma.

Na co se nyní zaměříte, jaké plány máte ve vedení města?

Jak jsem zmínil v předešlé otázce – naše plány jsou spíše plány koaličními. Prioritou je zlepšení nedostatečné možnosti kulturního vyžití obyvatel Roudnice a sice zajištěním kulturního a divadelního sálu města. A je jedno, zda se bude jednat o rekonstrukci objektů v majetku města anebo stavbu na zelené louce. Toto je projekt, pro který, věříme, zvednou ruce všichni rozumní zastupitelé napříč politickým spektrem. Dále pokračujeme v práci na zpřístupnění zámeckých zahrad pro občany města a v šuplíku neskončila ani studie cyklostezky na Říp.

Jak se díváte na současnou kauzu Teplo-byty a de facto vnitřní boj v roudnickém hnutí ANO?

Zde by se měli chytit za nos všichni, kdo v minulém období vedli město: od všech zodpovědných očekávám řešení problému a vyvození, možná i osobní, zodpovědnosti, padni komu padni. Vnitřní záležitosti jiné strany nebudu komentovat, byť osobně mne něco takového vůbec nepřekvapuje.

Proč se městu stále nedaří zlepšit image u veřejnosti, že město prochází změnami?

Právě kauzy typu Teplo-byty jsou jedním z důvodů. Myslím si, že by prospěla nadále větší otevřenost a lepší komunikace směrem ven, než časté strkání hlavy do písku a neochota vysvětlovat problémy. V kombinaci s tím, že o velice odborné záležitosti rozhodují neodborníci, kteří nejsou ochotni naslouchat a konzultovat problematiku se skutečnými experty, vznikají  další a další podobné kauzy, které jsme pojmenovali už před volbami. Myslím si, že doktor nemůže řešit teplo, inženýr sociální služby a učitel dopravní infrastrukturu.

Mediální prezentace města je špatná. Vidíte to obdobně, nebo je to jen můj pocit?

Mediální prezentace je obvykle taková, jakou si tvoří samo město. Pokud s ní nejsme spokojeni, musíme si uvědomit, že nic není zadarmo. Pokud se shodneme, že právě mediální obraz je to, co nejvíce tíží město Roudnice nad Labem, pak ok, pracujme na změně! Najděme si PR agenturu, propagujme město. Ale za sebe říkám, že pro mne je prioritou, aby Roudnice nad Labem byla centrem regionu Podřipsko a ne obcí v okrese Litoměřice. Takovou pozici si ale Roudnice musí zasloužit tvrdou prací a potom i onen mediální obraz bude jiný.

ČTĚTE: Reakce Petra Hájka na kauzu Teplo-byty: Podvody a lži na roudnické radnici

Reakce Petra Hájka na kauzu Teplo-byty: Šéf roudnického sdružení ANO pan Vávra je vysokým funkcionářem Veolie

Reklama

Hodnocení

2.17 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře