Kauza Školící centrum: Roudnická radnice chce miliony za pokutu zpět

Vizualizace školícího centra u zimního stadionu v Roudnici nad Labem
Vizualizace školícího centra u zimního stadionu v Roudnici nad Labem

Roudnice n/L. - Zhruba 36 milionů korun zaplatilo město Roudnice nad Labem za nikdy nedokončený projekt školícího centra u zimního stadiónu. Kromě projektové dokumentace nevzniklo vůbec nic. Kauza ale neskončila.

Reklama

Smutný příběh, který byl před dvěma lety uzavřen rozhodčím soudem, jenž rozhodl v poměru dva ku jedné ve prospěch zhotovitelů, není u konce. Naopak.

"Město prohrálo a muselo zaplatit obrovskou částku. Právní zástupce města s tím nesouhlasil, ani město se s tím nesmířilo," konstatoval pro MojePodřipsko.cz roudnický starosta Vladimír Urban.

"Podle rozsudku rozhodčího soudu město mělo povinnost zaplatit sdružení zhotovitelů Rekont a Stavby Kühn kolem 36 milionů korun, což učinilo. Avšak nechali jsme si vypracovat právní rozbor. Vzhledem k tomu, že město s rozhodčím nálezem nesouhlasí,  podalo žalobu na zrušení rozhodčího nálezu u soudu," sdělil Vladimír Urban. "Soud dosud nerozhodl."

Město je bez úvěrů

Podle starosty město Roudnice nad Labem obří částku zaplatit muselo. "Hrozili nám zablokováním účtů, takže by mohlo dojít ke kolapsu. Peníze v rozpočtu města chybí, ale chci zdůraznit, že jsme tuto situaci jako město zvládli. Připravuje se závěrečný účet, dokonce bychom měli něco ušetřit. Nezavedli jsme město do nějakých úvěrů vzhledem k této situaci," vysvětlil Vladimír Urban. "Máme předjednány kontokorentní úvěry, ale to se bude týkat takových projektů jako je rekonstrukce Aleje 17. listopadu."

Městu zůstala projektová dokumentace na školící centrum, podle starosty ale nebude využita. "Projekt je majetkem města," dodal Vladimír Urban. Realizaci projektu ale v nejbližších letech nepředpokládá.

Projekt se realizovat nebude

"Stadion s ubytováním je dobrá věc. Ale realisticky musím konstatovat, že v okruhu Roudnice nad Labem jsou zimní stadiony ve městech jako Litoměřice, Lovosice, Kralupy nad Vltavou, Neratovice, Mělník, Slaný, Česká Lípa a Praha - Letňany.  Vše v okruhu 50 kilometrů. A sehnat někoho na ubytování a soustředění, není jednoduché. Sportovní kluby mají v současnosti méně peněz a Slaný je tak známé, že tam jezdí severská mládež na soustředění," konstatoval Vladimír Urban.

A zase ten Matek...

Školící centrum s ubytováním měla být samostatná budova, která by byla součástí zimního stadionu. Prosazena byla vedením města za vlády mistostarosty Luboše Matka, který je v současnosti starostou Hrobců a Rohatců. Projekt počítal s finacováním formou dodavatelského úvěru.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře