Kauza obchvat Vědomice. Nevypsání referenda zamířilo k soudu

Ve Vědomicích možná bude referendum. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Ve Vědomicích možná bude referendum. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Vědomice - Spolek Zdravé Vědomice se rozhodl nevypsání referenda vědomickým zastupitelstvem hnát až ke krajskému soudu. Ten by měl rozhodnout, zda samospráva měla vyhovět. Jinými slovy, kritici obchvatu se domáhají vyhlášení referenda.

Reklama

Kauza obchvatu Vědomice má pokračování. Přestože se týká z pohledu regionu malé obce, rozhodnutí referenda bude důležité pro sousední Roudnici nad Labem. Ta má ve svém územním plánu města zakreslen obchvat s přemostěním přes Labe tak, že část na vědomické straně míjí rodinné domy a další pozemky. To se jejich vlastníkům vůbec nelíbí.

"Požadujeme přesunutí obchvatu co nejdále od současného zastavěného území obce Vědomice. To znamená i posunutí nového mostu přes Labe po proudu, až k hranici kaatastrálního území obce," stojí v požadavku spolku Zdravé Vědomice.

"Umístění nové trasy, která bude navazovat na trasu vymezenou v územním plánu obce Vědomice, požadujeme podat jako návrh na aktualizaci Zásad územního rozvoje Ústeckého kraje," požaduje spolek.

Podle sdružení připomínky podporuje i rada města Roudnice nad Labem. "Podali jsme připomínku ke Zprávě o uplatňování ZUR ÚK. Vzrostla pravděpodobnost odsunutí trasy obchvatu dále od zastavěného území obce Vědomice," uvádí spolek Zdravé Vědomice.

Ten 16. června 2014 podal ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem Návrh na vyhlášení místního referenda.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře