Kauza obchvat Vědomice. Nevypsání referenda zamířilo k soudu

Ve Vědomicích možná bude referendum. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czVe Vědomicích možná bude referendum. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Vědomice - Spolek Zdravé Vědomice se rozhodl nevypsání referenda vědomickým zastupitelstvem hnát až ke krajskému soudu. Ten by měl rozhodnout, zda samospráva měla vyhovět. Jinými slovy, kritici obchvatu se domáhají vyhlášení referenda.

Reklama

Kauza obchvatu Vědomice má pokračování. Přestože se týká z pohledu regionu malé obce, rozhodnutí referenda bude důležité pro sousední Roudnici nad Labem. Ta má ve svém územním plánu města zakreslen obchvat s přemostěním přes Labe tak, že část na vědomické straně míjí rodinné domy a další pozemky. To se jejich vlastníkům vůbec nelíbí.

"Požadujeme přesunutí obchvatu co nejdále od současného zastavěného území obce Vědomice. To znamená i posunutí nového mostu přes Labe po proudu, až k hranici kaatastrálního území obce," stojí v požadavku spolku Zdravé Vědomice.

"Umístění nové trasy, která bude navazovat na trasu vymezenou v územním plánu obce Vědomice, požadujeme podat jako návrh na aktualizaci Zásad územního rozvoje Ústeckého kraje," požaduje spolek.

Podle sdružení připomínky podporuje i rada města Roudnice nad Labem. "Podali jsme připomínku ke Zprávě o uplatňování ZUR ÚK. Vzrostla pravděpodobnost odsunutí trasy obchvatu dále od zastavěného území obce Vědomice," uvádí spolek Zdravé Vědomice.

Ten 16. června 2014 podal ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem Návrh na vyhlášení místního referenda.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním Vrah z Doubic své oběti znal. Chodily k němu kvůli koním
Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017 Miminka narozená ve druhé polovině srpna 2017
Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy? Roudnice nad Labem jako maloměsto. Slouží jako noclehárna Prahy?

Po zřícení malého letadla jsou mrtví Po zřícení malého letadla jsou mrtví
Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé


Komentáře