Kauza hazard: Ve Štětí se vyhláškou nic nezměnilo, tvrdí Milan Rygl

Ve Štětí debatují o zákazu či omezení hracích automatů. Foto: archiv Policie ČR
Ve Štětí debatují o zákazu či omezení hracích automatů. Foto: archiv Policie ČR

Štětí - Nespokojen se zněním přijaté vyhlášky regulující hazard ve Štětí je iniciátor boje proti hazardu Milan Rygl (SZ). "Nic se nezměnilo," tvrdí.

Reklama

"Zastupitelé odhlasovali vyhlášku o regulaci hazardu, která umožňuje provoz stejného množství hracích automatů a heren jako před přijetím této vyhlášky," konstatuje Milan Rygl, který usiluje o omezení hazardu jak ve Štětí, tak v Litoměřicích nebo Lovosicích.

"Všech 95 hracích automatů mohli zastupitelé podle zákona o loteriích zakázat. Místo toho pokračuje provoz heren bez významného omezení," tvrdí Milan Rygl.

"Reportáž z kulatého stolu zabývající se hazardem nebyla zveřejněna na kabelové televizi Štětí, i když místostarosta Miroslav Andrt (ČSSD) tvrdil, že se tak stane," říká Milan Rygl a pokračuje: "Starosta Tomáš Ryšánek (ČSSD) odmítl zveřejnit záznam z kulatého stolu o hazardu na stránkách města. Článek o hazardu, který jsem odeslal do Zpravodaje města Štětí, byl odmítnut."

Podle Milana Rygla v březnovém Zpravodaji města Štětí jsou tvrzení, o kterých lze pochybovat. "Zatímco vedení města tvrdí, že nová vyhláška zpřísňuje provozování heren a povede k postupnému utlumení činnosti hracích automatů, tak vyhláška ve skutečnosti v článku 3 uvádí pouze omezení propagace a vzhledu provozovny," říká Milan Rygl.

"Dále je v článku napsáno, že provozovatelé heren podepíšou nad rámec vyhlášky dobrovolnou deklaraci  s body o dodržování pořádku v okolí podniku a zákazu podávání alkoholu mladistvým. Domnívám se, že tuto povinnnost mají dodržovat i bez deklarace," dodává Milan Rygl.

ČTĚTE: Chceme ve Štětí referendum o hazardu, říká Milan Rygl

Kauza hazard ve Štětí: Co chystá radnice ve vyhlášce?

Bude v Litoměřicích a Lovosicích referendum o hazardu?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře