Kauza hazard ve Štětí. Referendum bude v září 2014, zelení podali žalobu

Milan Rygl s podpisovými archy. Foto: MojePodřipsko.cz/Radek Pešout
Milan Rygl s podpisovými archy. Foto: MojePodřipsko.cz/Radek Pešout

Štětí - Zastupitelé na mimořádném zasedání rozhodli, že referendum k otázce zákazu hazardu bude ve Štětí 5. září 2014. Navrhovatel, Strana zelených, s navrženým termínem nesouhlasí a podal návrh na určení původního termínu k ústeckému krajskému soudu.

Reklama

V pátek 5. září 2014 se má konat místní referendum k otázce hazardu na území města Štětí. Zastupitelé sice vyhověli na základě počtu získaných podpisů vypsání referenda, ale nikoliv v navrženém termínu. Strana zelených, potažmo Milan Rygl, chtěl, aby referendum bylo v termínu konání podzimních komunálních voleb.

Nyní se naopak iniciátoři referenda obávají, že v termínu vypsaném zastupitelstvem nepřesáhne počet hlasujících voličů minimálně 35 procent, aby výsledek referenda byl uznán za platný.

Navržený termín 5. září 2014 se nelíbí navrhovatelům, kteří v uplynulých měsících sbírali ve Štětí podpisy, aby referendum bylo vůbec vypsáno. Proto se v pondělí 11. srpna 2014 obrátili na Krajský soud v Ústí nad Labem. Po soudu požadují, aby termín referenda proběhl v navrženém termínu, tedy 10. a 11 října 2014.

K tématu zákazu hazardu se zdrženlivě staví vedení města. "Tohle je nafouknutá bublina, politická propagace jedné politické strany. My v rámci akce Zdravé město a strategického projednávání děláme veřejné debaty. Nikdy od občanů herny nebyly zmiňovány jako problém. Největší problém je kriminalita a drogy. Pak jsou to místní otázky jako rekonstrukce mostu přes Labe," řekl v rozhovoru pro MojePodřipsko.cz starosta Štětí Tomáš Ryšánek.

"Než s touto iniciativou přišel pan Milan Rygl. Jsou stížnosti třeba na hluk v noci, ale to nejsou hráči, to jsou opilci. Kdyby se to chtělo řešit, musela by se omezit doba provozu restaurací," dodal.

ČTĚTE:  Kriminalita a drogy jsou bohužel problém Štětí, říká Tomáš Ryšánek

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře