Jízdní řád roudnické MHD se zatím nemění. Probíhá integrace do krajské dopravy

zastávka MHD. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
zastávka MHD. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Město Roudnice nad Labem připravuje jednání s Ústeckým krajem o integraci městské hromadné dopravy do systému Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Jízdní řád roudnické MHD, který měl být aktualizován, tak zůstane zatím nezměněn.

Reklama

Jízdní řády roudnické MHD zůstanou beze změn. Rozhodlo tak vedení města, které připravuje jednání s Ústeckým krajem, s cílem integrovat místní dopravu do systému DÚK.

Vybrané autobusové linky, jedoucí z Podlusk, měly změnit svou trasu tak, aby zastavily u vlakového nádraží v čase ranních odjezdů a odpoledních příjezdů pražských rychlíků. Tato dočasná změna však nebude zavedena.

„Původním záměrem bylo vyjít vstříc občanům, kteří se ptají po autobusových linkách navazujících na vlakové spojení do Prahy. Dopravní odbor tak navrhl řešení, avšak ještě nás čeká jednání s Ústeckým krajem. Se zaváděním případných změn tak vyčkáme na jeho výsledek,“ řekl místostarosta František Padělek.

O další podobě roudnické MHD se tak rozhodne v nadcházejících měsících. Integrace do systému by pro místní znamenalo nejen zvýšený komfort, ale právě i možnost dopravy na navazující vlaková spojení, a to i za použití jednotné jízdenky.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře