Jakub Zavoral zaměstnancům podíl nemocnice prodat nechce. Slíbil ho Pentě, potvrdil

Jakub Zavoral. Foto: archiv TOP 09
Jakub Zavoral. Foto: archiv TOP 09

ROUDNICE NAD LABEM - "Já na tu nabídku reagovat nebudu," uvedl Jakub Zavoral, spolumajitel Podřipské nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem, jako reakci na výzvu zaměstnanců. Ti na červnové demonstraci oznámili, že podíl chtějí koupit.

Reklama

Tři týdny mlčení prolomil Jakub Zavoral, spolumajitel roudnické nemocnice. Ve vyjádření pro agenturu ČTK, z kterého citovala Mladá fronta Dnes ve svém úterním (10.7.2018) článku, vyplývá, že na výzvu zaměstnanců reagovat nebude.

"Já na tu nabídku reagovat nebudu, protože jsem se smluvně dohodl se společností Penta Hospitals CZ," je citován Jakub Zavoral.

SOUVISEJÍCÍ: Nabídka, která se neodmítá? Zaměstnanci roudnické nemocnice chtějí koupit podíly a přeplatit Pentu

V článku je i vyjádření mluvčí Penty Hospitals CZ Lenky Holé. I Pentě, konkrétně jednomu z partnerů, kterým je miliardář Marek Dospiva, byl poslán dopis s výzvou, že zaměstnanci by od Penty, pokud Jakub Zavoral firmě prodá svůj podíl, ho odkoupili.

SOUVISEJÍCÍ: FOTO: V Roudnici odstartoval boj za zachování malých nemocnic. Vypukly protesty

"Před několika dny jsme obdrželi výzvu stávkového výboru zaměstnanců Podřipské nemocnice, za který vystupuje Ondřej Krajník, k jednání o odkoupení pana Jakuba Zavorala v nemocnici. Jelikož podíl v nemocnici Penta Hospitals CZ nevlastní, nevidíme důvod k takovému jednání," je citována Lenka Holá.

I ona podle článku v Mladé frontě Dnes potvrdila předběžnou dohodu o odkoupení podílu Jakuba Zavorala.

SOUVSEJÍCÍ: V Roudnici to vře. Na nemocnici byl ustanoven opatrovník, chystají se protesty

Podle Lenky Holé Penta Hospitals CZ stále čeká na vyřešení sporu s druhým spolumajitelem Podřipské nemocnice Josefem Krajníkem.

Reklama

Hodnocení

2.65 hvězdiček / Hodnoceno: 17x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře