Jak má vypadat po rekonstrukci kulturní dům Říp?

KD Říp. Foto: www.kzm-roudnicenl.czKD Říp. Foto: www.kzm-roudnicenl.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Cílem rekonstrukce kulturního domu Říp má být zhodnocení majetku města. Vyplývá to z vyjádření roudnického místostarosty Františka Padělka.

Reklama

Město uspořádalo veřejné proejdnání. Podle mluvčího radnice Jana Vancla setkání objasnilo otázky občanů a stalo se dalším úspěšným krokem na cestě k realizaci investice.

"Hlavním cílem této akce je zhodnotit majetek ve vlastnictví města. Kulturní dům je objektem v památkové zóně a je naší povinností zajistit, aby mohl být i nadále využíván ke svému účelu,“ připomněl místostarosta František Padělek.

Po úvodním slovu, ve kterém shrnul důvody rekonstrukce, následovala prezentace aktuální podoby projektu. Ten prošel několikaměsíční procesem úprav a nutných omezení tak, aby celková cena nepřesáhla původně zamýšlenou finanční hranici stanovenou vedením města.

Za předběžnou celkovou cenu 53 mil. Kč bez DPH má být realizována především rekonstrukce hlavní budovy kulturního domu se sálem a souvisejícím zázemím tak, aby byla nejen funkční, ale zároveň byly dodrženy stanovené standardy kvality.

"Sál společně se dvěma balkony tak nabídnou divákům celkem více jak dvě stovky míst k sezení a kromě odpovídající akustické úpravy prostoru, dvou salónků, či nového sociálního zázemí, nabídne rekonstruovaný objekt i kavárnu s možností občerstvení," přiblížil mluvčí města.

Z veřejného projednání vzešel i příslib možnosti veřejného nahlédnutí do projektu rekonstrukce.

SOUVISEJÍCÍ: Roudnický kulturák Říp je nutné opravit, tvrdí město. Ne z úvěru, apeluje petice

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře