FOTO: Až zase přiteče velká voda, přijde investice do rekonstrukce roudnického bazénu vniveč

Venkovní opláštění bazénu v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.czVenkovní opláštění bazénu v Roudnici nad Labem. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

ROUDNICE NAD LABEM /POLEMIKA/ - Byla to velká sláva. Roudnice má zase funkční krytý bazén, který byl nákladně zrekonstruován. Vypadá dobře, je tu ale jedno velké ale.

Reklama

„Roudnický bazén byl postaven před 35 lety a za tu dobu se stal oblíbeným místem pro sport i odpočinek. Prošel si však i těžkými chvílemi, zejména v průběhu dvou velkých povodní.  Jsem proto rád, že se nám podařilo uskutečnit tuto rekonstrukci a nyní nejen vám, ale především veřejnosti můžeme představit tento objekt v jeho nové podobě," prohlásil při slavnostním otevření bazénu po rekonstrukci roudnický starosta Vladimír Urban.

Bazén byl dlouho mimo provoz, rekonstrukce trvala zhruba rok a půl.

A ani ta se neobešla bez komplikací a bez vícenákladů.

Zastupitelé nejprve rozhodli, že opraví obvodový plášť, nakonec došlo na generální rekonstrukci.

SOUVISEJÍCÍ: Cpát miliony do plavecké haly u Labe je nesmysl. V Roudnici mohla stát nová a hlavně jinde

„Rekonstrukce krytého plaveckého bazénu byl velmi složitý projekt, doprovázený řadou neplánovaných vynucených činností," řekl v lednu 2018 místostarosta František Padělek.

Bohužel se již veřejnosti neopakuje, kolik celá rekonstrukce stála a jaký byl původní plán. Zastupitelstvo totiž na začátku procesu rozhodovalo o něčem jiném, než nakonec vzniklo.

V říjnu 2017 František Padělek do médií vzkazoval. „Stejně jako předtím, než jsme se rozhodli pro investici do druhé etapy rekonstrukce krytého bazénu, i nyní jsme se zde sešli a opět vidíme, že se jedná o velmi rozsáhlý a obtížný úkol. V průběhu prací na takto velkém projektu, přicházíme na skutečnosti, které před jeho zahájením nebyly zcela zřejmé."

Vedení Roudnice nad Labem začalo praktikovat typickou českou "salámovou metodu".

"Pokud chceme rekonstrukci provést pořádně, pak nám nezbývá, než rozšířit projekt a investovat nejen do malého, ale i do velkého bazénu," vysvětloval v únoru 2017 místostarosta František Padělek.

V červnu 2017 zastupitelé rozhodovali, zda přistoupí ke druhé etapě rekonstrukce, která přitom nebyla původně plánovaná.

O smysluplnosti projektu totiž pochybovalo samotné vedení roudnické radnice. Investice původně měly mířit jen na opláštění a konstrukce budovy. Později se ukázalo, že ve špatném technickém stavu je i samotný bazén, který je přitom ten hlavní, o co tady jde.

Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci

Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci

Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci
Bazén v Roudnici po rekonstrukci

Dělníci postupně zjistili, že bazén protéká. A bylo tedy nutné rozhodnout, zda pokračovat. Jak to ale asi mohlo dopadnout za stavu, kdy miliony investujete do opláštění budovy, abyste pak zjistili, že špatný je i bazén. Projekt se ocitl "na půli cesty".

V rámci monitoringu tiskových zpráv města se nepodařilo autorovi této polemiky zjistit, kolik celá rekonstrukce stála. Z neoficiálního zdroje prý zhruba 84 milionů korun.

To ale ještě není nejhorší. Bazén v Roudnici se nachází u Labe a při každé větší povodni hrozí jeho zatopení. Není tedy vyloučeno, že současné náročné stavební práce mohou přijít "vniveč".

SOUVISEJÍCÍ: Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti

Roudnický bazén je tedy rizikovou investicí, která v dalších letech bude zatěžovat městský rozpočet.

Elegantnějším řešením přitom byla výstavba zcela nové haly na jiném místě, například v Hracholuskách.

Jen pro srovnání.

V Lounech se rozhodli starý bazén zbourat a postavit zcela novou halu za 160 milionů korun (podívejte se na vizualizaci).

Především hala v Lounech nebude stát v záplavovém území. Myslet si, že Labe v Roudnici nad Labem se již nikdy nerozlije z koryta, je přinejmenším bláhové...

DALŠÍ AKTUALITY Z REGIONU: Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

O nemocnici v Litoměřicích se uchází 4 společnosti O nemocnici v Litoměřicích se uchází 4 společnosti
Přívozy na Labi jsou v provozu. Sezónu zahajuje i v Lovosicích Přívozy na Labi jsou v provozu. Sezónu zahajuje i v Lovosicích
Na Litoměřicku je vlk? V Českém středohoří byly usmrceny ovce a jehňata Na Litoměřicku je vlk? V Českém středohoří byly usmrceny ovce a jehňata

Chomutovská policie plánuje nabírat nové lidi do ulic Chomutovská policie plánuje nabírat nové lidi do ulic
Střelec, který zabil muže v dodávce, má jít na 12,5 roku do vězení Střelec, který zabil muže v dodávce, má jít na 12,5 roku do vězení
V bývalé tržnici v centru Litoměřic vzniká nový veřejný prostor V bývalé tržnici v centru Litoměřic vzniká nový veřejný prostor

Lovci zvládli i druhý čtvrtfinálový zápas Lovci zvládli i druhý čtvrtfinálový zápas
Vstup do play off Lovci zvládli Vstup do play off Lovci zvládli
Útočníkům z Krupky hrozí za napadení policistů dva a čtyři roky! Útočníkům z Krupky hrozí za napadení policistů dva a čtyři roky!

Miminka narozená v první polovině března 2018 Miminka narozená v první polovině března 2018
Při zásahu v Krupce byla napadena policejní hlídka. Po policistce házeli kameny! Při zásahu v Krupce byla napadena policejní hlídka. Po policistce házeli kameny!
Ústecký kraj chce nadále usilovat o obnovení železnice po sesuvu z Lovosic do Teplic Ústecký kraj chce nadále usilovat o obnovení železnice po sesuvu z Lovosic do Teplic


Komentáře