Dopravní komplikace v Roudnici nad Labem. Vrchlického ulici čekají výkopové práce

V Roudnici probíhají práce v ulicích. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
V Roudnici probíhají práce v ulicích. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice n/L. - V centru města pod Řípem budou probíhat výkopové práce. Vodárenská společnost vymění kanalizaci. Stavební práce budou probíhat až do června 2015.

Reklama

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje rekonstrukci historické kanalizace a vodovodu ve Vrchlického ulici v Roudnici nad Labem.

V rámci této investiční akce budou v ulici zrekonstruovány nevyhovující úseky kanalizace a vodovodu, na které je připojeno kolem 45 obyvatel.

Stávající jednotná kanalizace ve Vrchlického ulici je z betonových trub vnitřního průměru 400 mm. Byla uvedena do provozu roku 1928 a dnes je ve špatném technickém stavu, jak prokázala kamerová prohlídka.

Je viditelná celková koroze betonu, praskliny a díry v profilu. V těsném souběhu s kanalizací ve vzdálenosti do jednoho metru od ní je veden litinový vodovod vnitřního průměru 80 mm z roku 1930. Je uložen v komunikaci, chodníku i zeleném pásu. SVS rozhodla o současné rekonstrukci kanalizace i vodovodu.

"Součástí stavby je přepojení všech 25 stávajících domovních kanalizačních přípojek na trase. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Litoměřice, kde je pro rok 2015 v této kategorii naplánováno celkem 18 staveb za 67,5 milionů korun bez DPH. Celkový plánovaný objem investic vč. strategických pro tento okres je 91,7 milionů korun," uvedl mluvčí SVS Jiří Hladík.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře