Do soutěže Vesnice roku se Mšené-lázně hlásí každý rok, říká starosta Josef Bíža

Mšené-lázně. Foto: archiv Wikipedia.org
Mšené-lázně. Foto: archiv Wikipedia.org

Mšené-lázně /OBCE PODŘIPSKA/ - Mšené-lázně získaly Bílou stuhu v soutěži Vesnice roku 2015. "Naše obec si tohoto ocenění velmi váží a chápeme ho, jako ocenění pro ty, kteří s mládeží pracují a snaží v nich vypěstovat vztah k místu, kde žijí," říká v rozhovoru pro MojePodřipsko.cz starosta Josef Bíža.

Reklama

Kde se vzal impuls přihlásit se do soutěže?

Do soutěže Vesnice roku se hlásíme každý rok a již v roce 1997 jsme získali Bílou struhu za práci s mládeží v celostátním kole. Naše obec si tohoto ocenění velmi váží a chápeme ho, jako ocenění pro ty, kteří s mládeží pracují a snaží v nich vypěstovat vztah k místu, kde žijí.

Co bylo nutné za přípravy v soutěži?

Na tuto soutěž se naše obec nemusí specielně připravovat, protože jsou mezi námi spoluobčané, kteří se v průběhu celého roku věnují mládeži. Patří mezi ně členové Sokola, kteří vytváří podmínky pro sálové sporty a členové fotbalového oddílu, ve kterém máme dvě  přípravky, mužstvo žáků a dorostu. Tito pracují dlouhodobě a samozřejmě to záleží na těch vytrvalých.

Jaký přínos má ocenění pro obec?

Mnoho volnočasových aktivit je při naší základní a mateřské škole, které vytváří podmínky pro využití volného času po vyučování - florbal, mažoretky, keramické dílny, příměstský tábor, účast žáků v Abaku, kdy se v letošním roce do finále mezi 60 účastníků dostalo 18 našich žáků a skončili jsme první. Je u nás rozvinuta i příhraniční spolupráce. Zastupitelé obce tyto aktivity finančně podporují.

Jaké sportovní, kulturní akce obec dělá v průběhu roku a co chystá na podzim?

V měsíci září byly zahájeny fotbalové soutěže a Sokol pokračuje ve svých aktivitách a otevírá oddíl pro malé volejbalisty.

Jaké plány má obec pro podzim a rok 2016 - investice?

Obec začala v letošním roce stavět z úvěru mateřskou školku, která by měla být v příštím roce dokončena, propojena se školou a do uvolněných prostor bude postupně přestěhována družina a školní kluby.

ČTĚTE:  Pro Vražkov je charakteristická zemědělská výroba, říká starostka Jaroslava Smetanová

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře