Do Roudnice bude jezdit více vlaků. Na objednávku Johnson Controls

City Elefant, vlak ČD. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
City Elefant, vlak ČD. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Roudnice nad Labem /VÍME PRVNÍ/ - Více osobních vlaků bude přijíždět a odjíždět do / z Roudnice nad Labem, a to z Ústí nad Labem a Lovosic. Nové spoje budou zařazeny do jízdního řádu od prosince 2015.

Reklama

Kvůli zlepšení dopravy především zaměstnanců do roudnického závodu Johnson Controls Ústecký kraj přistoupí k objednání více spojů od Českých drah. A to na železniční trati (Praha -) Roudnice nad Labem - Lovosic - Ústí nad Labem - Děčín.

Akce zahrnuje nové vlaky v relaci Ústí nad Labem – Roudnice nad Labem v odpolední špičce dle požadavku roudnické firmy Johnson Controls, nyní Yanfeng.

"Tyto vlaky dobře časově navazují v Lovosicích a Roudnici n. L. na směny a podle informací od zaměstnavatelů bude každý ze zaváděných spojů využívat nejméně 50 zaměstnanců těchto podniků," sdělila pro MojePodřipsko.cz mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

"K tomu navíc část zmíněných spojů zahušťuje v dopravní špičce spojení do / z Ústí nad Labem v časech, kdy i jiné vlaky na trati v podobných časových polohách jezdí dobře obsazené," doplnila mluvčí kraje.

"Dá se tedy předpokládat, že nově zavedené vlaky povezou vysoké množství cestujících a to jak zaměstnanců podniků v Lovosicích a Roudnici n. L., tak i cestujících do / z krajského města (především zaměstnanců, žáků nebo studentů)," dodala Lucie Dosedělová.

Novinka bude zavedena pro jízdní řád 2015/2016 platný od 13. prosince 2015 do 10. prosince 2016.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře