Do račického veslařského kanálu míří miliony na investice. Začne se s loděnicí ve Štětí

Veslařský areál v Račicích. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Veslařský areál v Račicích. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Račice, Štětí - Labe Arena získá miliony na rozvoj, rozhodli o tom krajští zastupitelé. Ti z rozpočtu Ústeckého kraje do Račic hlasováním vyčlenili 60 milionů korun.

Reklama

V rámci první etapy modernizace veslařského areálu v Račicích se postaví sportovní zázemí pro veslaře a kanoisty ve Štětí. Výstavba bude celkem ve dvou etapách.

Podle předsedy Klubu vodních sportů Štětí Michala Kurfirsta peníze od kraje budou použity na vybudování skladů lodí, šaten, posilovny a společenské místnosti, dále fyzioterapie a tělocvičny. Realizace má být do konce roku 2016.

Stavby jsou vyprojektovány, aby odolaly povodním. Zázemí ve Štětí má sloužit jako paralelní sportovní zařízení k veslařskému areálu v Račicích.

Kromě české reprezentace bude nové zázemí určeno i dětem a mládeži ze sportovních oddílů ze Štětí, dále základním a středním školám.

Velké sportovní akce se uskuteční již příští rok. V Račicích se koná Světový pohár v rychlostní kanoistice. Další akce jsou naplánovány na rok 2017. Například mezinárodní podnik mistrovství Evropy seniorů ve veslování v květnu 2017. V průběhu srpna 2017 se počítá s mistrovstvím světa v kanoistice.

Dotaci 60 milionů korun od Ústeckého kraje bude Labe Arena čerpat v následujících dvou letech. Letos kraj uvolní 25 milionů korun, v příštím roce 35 milionů. Areál by měl fungovat minimálně 20 let.

Ovšem to je jen začátek. Větší náklady si vyžádá modernizace areálu v Račicích, během tří let by měly dosáhnout 327 milionů korun.

ČTĚTE:  Ústecký kraj schválil memorandum o spolupráci se spolkem Labe Arena

Do Račic zamíří během deseti let 300 milionů korun

Račický kanál patří mezi 6 moderních olympijských center

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře