Do Račic zamíří během deseti let 300 milionů korun

Veslařský areál v Račicích. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
Veslařský areál v Račicích. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Račice - Vznikající Národní olympijské centrum vodních sportů v Račicích má zajištěno financování. Na modernizaci a rozvoj během následujících deseti let přiteče 300 milionů korun.

Reklama

Jedná se o společný záměr Českého olympijského výboru, Českého svazu veslování, Českého svazu kanoistiky, Města Štětí, Města Hoštka, Klubu vodních sportů Štětí a Sportcentra Račice.

"V souvislosti s tímto záměrem je připravované Memorandum o vzájemné spolupráci a podpoře při vzniku Labe arény Ústeckého kraje," upřesnila krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

Labe aréna Ústeckého kraje, která je zařazena do sítě Národních olympijských center, má zajištěné dlouhodobé financování od ministerstva školství, které v horizontu nejbližších deseti let zajistí investiční prostředky ve výši 300 milionů korun.

"Značná část těchto prostředků bude směřována k Mistrovství světa v kanoistice v roce 2017. Vedle prostředků ministerstva by se do sdruženého financování měl zapojit i Ústecký kraj, město Štětí a později Evropská unie," konstatovala mluvčí kraje.

Konkrétně ministerstvo školství dodá 300 milionů korun, Ústecký kraj 60 milionů a Štětí 33 milionů korun.

"Investice Ústeckého kraje by se měla týkat té části rozvoje centra, která bude využívána nejen pro vrcholový sport, ale zároveň pro sportování dětí a mládeže a regionální aktivity. Dotace Ústeckého kraje ve výši 60 milionů korun v letech 2015 – 2017 bude směřována do I. etapy budování Labe arény Štětí," upřesnila mluvčí Magdalena Hanáčková.

ČTĚTE:  Ve Štětí vznikne Labe Arena. Má být součástí olympijského centra v Račicích

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře