Dětská pohotovost v Roudnici nebude. Nepodpořil ji ani místostarosta Štětí Miroslav Andrt (ČSSD)

Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Podřipská nemocnice nezískala od Ústeckého kraje dotací 610 tisíc korun na provoz dětské pohotovosti. Stejnou částku chtělo přidat město Roudnice nad Labem. Podle místostarosty Štětí a krajského zastupitele Miroslava Andrta (ČSSD) si roudnická nemocnice peníze "nezaslouží".

Reklama

"Z několika na sobě nezávislých zdrojů mám potvrzeno, že při zajišťování dětské pohotovosti v roudnické nemocnici chyběli často dětští lékaři. Proto jsem hovořil o tom, že budu raději, když na litoměřickém okrese bude jedna dětská pohotovost, ale s garantovanou kvalitou," prohlásil pro MojePodřipsko.cz Miroslav Andrt, místostarosta Štětí.

S tímto výrokem nesouhlasí ředitel Podřipské nemocnice Tomáš Krajník.

"Rád bych věřil, že pro všechny obyvatele ČR není problém vzít vůz a jet za zdravotní péčí kamkoliv, bohužel k názoru pana místostarosty se nemohu přidat. Pokud se pan místarosta vyjadřuje ke kvalitě ošetření, prověřil jsem zda existuje jakýkoliv jeho podnět k poskytnuté péči u nás a nic jsem nezjistil. Proto nerozumím z čeho jeho poznámka vychází. To i proto, že část lékařů z litoměřické nemocnice u nás pracuje."

Miroslav Andrt rovněž poukázal na spory mezi spolumajiteli roudnické nemocnice a nepřímo naznačil, že si "soukromá nemocnice" peníze de facto "nezaslouží".

SOUVISEJÍCÍ: Jakou hru hraje litoměřická ČSSD v tendru o pronájmu nemocnice?

"To, že Město Roudnice nad Labem v minulosti rozhodlo o privatizaci své městské nemocnice, je příčinou dnešních i budoucích problémů, které jsou s její existencí spojeny," uvedl pro MojePodřipsko.

Podle Andrta je tak správné, že dětská pohotovost bude jen v Litoměřicích. Tamní nemocnice, která je rovněž z právního hlediska soukromou nemocnicí (akciová společnost) si podle místostarosty Štětí peníze "zaslouží". Přestože město Litoměřice nyní vybírá poskytovatele zdravotní péče na 20 let - a mezi zájemci jsou jen soukromé společnosti (Litoměřická zdravotní, Krajská zdravotní, Česká zdravotnická, Privamed).

Ředitel Podřipské nemocnice Tomáš Krajník pro MojePodřipsko.cz uvedl, že peníze byly určeny především na platy sloužících lékařů. Z komunikace s krajskými představiteli ale získal dojem, že peníze mají být "snad ziskem pro nemocnici". Nemocnice by přitom poskytla především prostory. Pohotovost musí zajistit kraj.

"Roudnická nemocnice je pouze jedním s poskytovatelů a proto vyčká na výsledek jednání Krajským úřadem, který je za zajištění LPS pro region zodpovědný. Vzhledem k tomu, že tato služba byla v regionu dlouhodobě poskytovaná, snažila se naše nemocnice pomáhat, bohužel nejprve musí dojít k potvrzení kraje, že má zájem v nejlidnatějším okrese tuto službu podporovat jak v Roudnici tak v Litoměřicích. Požadovaných 600 tisíc korun ročně se nezdálo jako neřešitelná suma v rozpočtu kraje."

SOUVISEJÍCÍ: Šéf ústecké ČSSD Miroslav Andrt zpochybnil existenci roudnické nemocnice?

Rodiče s dětmi z Roudnicka a Štětska tak budou muset jezdit jinam - do Litoměřic. A nebo podle Miroslava Andrta do Prahy či Ústí nad Labem.

"Tato situace se dala očekávat, pokud místo dvou míst kde se LPS pro děti a dorost poskytuje pouze na jednom. Opět můžeme pouze konstatovat, že toto je důsledek rozhodnutí centralizovat vše do Litoměřic. Pouze pevně věřím, že se tato situace neodrazí v čekacích dobách a kvalitě péče," dodal Tomáš Krajník.

Reklama

Hodnocení

1.86 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře