Cukrářka Jaroslava Michalcová z Roudnice nad Labem je ústeckou živnostnicí roku

Jaroslava Michalcová uprostřed. Foto: archiv Firma roku
Jaroslava Michalcová uprostřed. Foto: archiv Firma roku

Roudnice n/L. - V Ústeckém kraji odbornou porotu nejvíce zaujala a titul Česká spořitelna Živnostník roku 2015 získala cukrářka Jaroslava Michalcová z Roudnice nad Labem.

Reklama

Již na počátku 20. let vlastnili předci Jaroslava Michalcové kavárnu ve Vídni. Jejím velkým snem bylo na rodinnou tradici navázat. Věděla, že ji čeká spousta práce, ale za svým snem šla na 100 %. Rozhodla se otevřít cukrárnu s kavárnou ve stylu 30. let.

„Především jsem si musela doplnit vzdělání a vyučit se cukrářkou, protože ani dvě maturity, ani studium bakalářského oboru na univerzitě k otevření potravinářského provozu nestačí,“ popsala začátek svého podnikání Jaroslava Michalcová

Jako každý začínající podnikatel se potýkala s finančními potížemi, sháněním prostor i s vlastními chybami. „Začátky byly hodně těžké, ale stálo to za to. Chtěla jsem kavárenství a cukrářství pozvednout na výsluní, stejně jako v oněch 20. - 30. letech a povedlo se. Dortletka je nyní centrem společenského dění,“ řekla na adresu svého splněného přání Jaroslava Michalcová

Za své dorty a cukrovinky již nasbírala několik ocenění a nejvíce prý chutná zákazníkům zákusek Dortletka, připravovaný dle letitého rodinného receptu. „V současné době máme své stálé zákazníky, jezdí k nám turisté z celé republiky, zákusky a dorty od nás často cestují i do zahraničí,“ dodala Jaroslava Michalcová.

„Je to úžasný životní příběh. Původní úřednice začala podnikat v 57 letech. Pronajala si prostory, vzala si poměrně vysoké úvěr, věnuje tomu až 16 hodin denně a s dortem Dortletka pronikla až na Pražský hrad,“ zdůvodnil volbu vítězné živnostnice člen poroty Pavel Hons, zástupce České spořitelny.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře